Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
islamiyeti, satacaktim

Az Daha İslamiyeti Satacaktim

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Az Daha İslamiyeti Satacaktim

Londra'daki bir camiye yeni bir imam gönderilir Adam camiye gitmek için hep aynı otobüse biner ve çoğu zaman aynı şoföre rastlar

Birgün, bilet alırken şoförün 20 peni fazla verdiğini, yerine oturup parasını sayınca anlar Kendi kendine "20 peniyi geri vereyim mi şoföre?" diye düşünür Ama içinden bir ses der ki: "Çok gülünç bir para bu Üstelik şoförün umurunda da değil Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten Sadece 20 peni onlara bir şey yapmaz Allahtan gelen bir hediye gibi kabul etsen olur"

İneceği durağa gelince, imam fikrini değiştirip, şoförün yanına gider ve 20 peniyi geri vererek; "Paranın üstünü bana fazla vermişsiniz" der

Şoför gülümseyerek; "Caminin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır İslamı öğrenmek için sizi ziyaret etmek istiyordum Denemek için bilerek size fazla para verdim Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim" diye cevap verir

İmam otobüsten inerken, heyecanından yere yığılacak gibi olur Zor zahmet bir direğe tutunur ve kendine gelmeye çalışır Gözlerinden yaşlar dökülürken mırıldanır:

"Aman Allahım! Az daha İslamiyeti 20 peniye satacaktım!"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com