Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorum

Bir Sorum Var

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Sorum Var

Selamün Aleyküm, ben yaklaşık 3 yıldır örtülü bir kızım Açık öğretim fakültesinin işletme bölümün 3sınıfında okumaktayım Annem emekli öğretmen Ben annemden ve vefat eden babamdan bana baglanan asgari ücretin yarısı kadar anca olabilicek bir yetim aylığıyla geçimimi sürdürmekteyim Okulumun bitmesine az kaldı ve sürekli geliceği düşünüyorum Annem bana bir yere kadar bakabilir ona daha fazla yük olmak istemiyorum Düşündüğümde bir hanım için en ideal mesleği memurluk olarak düşünüyorum Çalışma saatleri fazla değil ve devlet kurumu oldugundan özel sektörde başa gelebilicek belalar burda gelmez diye düşünüyorum Özel sektörde dahi giyime kuşama önem verildiğinden örtümle çalışmanın sorun olucagını düşünüyorum
Allah'a karşı gelmekten de korkuyorum Ama Allahtan başka kimseye muhtaç olmadan da yaşamak istiyorum Ben napmalıyım bir fikir verir misiniz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Bir Sorum Var

Eski 08-03-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bir Sorum Var

kardeşim bana düşmez ama neden evlenmiyorsun?

ille de çalışıp harama mı gireceksin? başını açmak gibi yani

dua etAllah sana seni seven ve senin de sevecegin muvahhid bir eş nasip etsinhem dinini kurtar, hem de dunya hayatınıhem kocan çalışır sana bakar ve kimseye de yük olmazsın

Allah yardımcın olsun kardeşimevlenmezsen bile başını açmarızkı veren Allah dırbugune kadar kimse açlıktan olmemiştirbir kuru ekmek bile olsa bulur yer insanAllaha dua et O sana yol gösterirAllaha tevekkul etAllah yardımcın olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Bir Sorum Var

Eski 08-03-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Bir Sorum Var

Selamün Aleyküm Aleykümselam hanımefendi kardeşimiz, ben yaklaşık 3 yıldır örtülü bir kızım Yaşınız itibariyle epey geç kalmışlık söz konusu ALLAH celle celaluh tevbelerimizi kabul eylesin Açık öğretim fakültesinin işletme bölümün 3sınıfında okumaktayımBir nevi fazlaca haram ortamlarında bu konuda bulunmamış oluyorsunuz Annem emekli öğretmen Ben annemden ve vefat eden babamdan ALLAH celle celaluh rahmet eylesinbana baglanan asgari ücretin yarısı kadar anca olabilicek bir yetim aylığıyla geçimimi sürdürmekteyimOkulumun bitmesine az kaldı ve sürekli geliceği düşünüyorum Geleceği,biz ahiretimizi nasıl kazanırız kazanmak için yaptıklarımız bizi nereye götürür endişesi taşımak daha hayırlı olacaktır kardeşimizAnnem bana bir yere kadar bakabilir ona daha fazla yük olmak istemiyorumAnneniz her anlamda dünya ve ahiret hayatınızı kazanmanızdaki noktaya kadar her daim bakmak zorundadırDüşündüğümde bir hanım için en ideal mesleği memurluk olarak düşünüyorumBir hanım için en ideal meslek hayırlı bir eş,evlat,anne,kul ümmet olmaktır Çalışma saatleri fazla değil ve devlet kurumu oldugundan özel sektörde başa gelebilicek belalar burda gelmez diye düşünüyorum Özel sektörde dahi giyime kuşama önem verildiğinden örtümle çalışmanın sorun olucagını düşünüyorumSadece tessetürünüz olunca başa gelebilecek belaların önüne geçebileceğinizimi sanıyorsunuz?
Ya size bakan çirkin bakışlar, üzerinize çevrilen hain nazarlar, hayallerde kirlenmeler, namahremlerle bakışmalar, yakınlaşmaları nereye gizleyeceksiniz O hastalıklı kalplerin üzerlerinize çevrilmiş ve tasalutlarının esaretinde olmanın ehemmiyeti yok mu? Örtülü bir bayan iş yerindeki erkeklerin kendisine hangi niyetle baktığını iyi biliyordurBu gerçekleri hiçe sayarak bu kastettiğiniz belalrdan nasıl kurtulabilirsiniz?

Ne garipdir ki küffar memleketi Avrupa da vasıtalarda okullarda haremlik selamlık uygulamaları başlamış,kadınlar artık bıkmışlar karma işten,karma eğitimden,bizde ise kızlar severek karışıyorlar erkeklerin olduğu okul ve işyerlerine,sosyal alanlaraOnlar sıcak güvenli evlerine dönerken bizimkiler başörtüleriyle özgürleşerek kendilerine hapis,zindan,görmeye başladıkları evlerinden kaçarak sokakların,işyerlerinin,çarşıların,karma hayatın çirkefliklerine severek bulaşıyorlar

Allah'a karşı gelmekten de korkuyorumEvet kardeşim bu çok yerinde bir şuur olmuşKorkun ve korkalımAma Allahtan başka kimseye muhtaç olmadan da yaşamak istiyorumRızkı veren ALLAH celle celalüh'tur korkmayınBen napmalıyım bir fikir verir misiniz?Benim size yardımım ancak bu kadardır hanımefendi kardeşimSelametle kalınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Bir Sorum Var

Eski 08-03-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Bir Sorum Var

Azerbaycan_li´isimli üyeden Alıntı

kardeşim bana düşmez ama neden evlenmiyorsun?

ille de çalışıp harama mı gireceksin? başını açmak gibi yani

dua etAllah sana seni seven ve senin de sevecegin muvahhid bir eş nasip etsinhem dinini kurtar, hem de dunya hayatınıhem kocan çalışır sana bakar ve kimseye de yük olmazsın

Allah yardımcın olsun kardeşimevlenmezsen bile başını açmarızkı veren Allah dırbugune kadar kimse açlıktan olmemiştirbir kuru ekmek bile olsa bulur yer insanAllaha dua et O sana yol gösterirAllaha tevekkul etAllah yardımcın olsun

Cevap yazdığınız için teşekkürederim Neden evlenmiyorsun sorusuna gelince helalinden nasibim daha karşıma çıkmadıysa ben napabilirim ki
İleride nasibim çıkarda evlenme durumu olsa bile annem mesleğimi elime almadan evlenmemi istemiyor Annem ve babam yıllar evvel boşandı Babam üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmedi yine de mekanı cennet olur inşallah Haliyle annemde de bende de insanlara karşı güvensizlik oluştu Kısaca kocaya kendimi emanet edip evimde oturabilicek bir ruh halim yok Mesleğimi elime almam bir nevi benim dayanağım olucaktır Hem kendim hemde gelicekteki çocuklarım için Düzenli bir aile yapınız varsa anlamanız zor olabilir ama biraz empati yaparsanız beni anlıyabiliceğinizi ümit ediyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com