Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mesih’in, ricasi

Mesih’İn Ricasi

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mesih’İn Ricasi

MESİH’İN RİCASİ

İsa aleyhisselam havarilerine “Benim bir hacetim ve ricam var onu yapmaya dair, söz verirseniz söyleyeyim” dedi Havariler “ne emrederseniz kabul ederiz” dediler
İsa (as) yerinden kalkıp onların ayaklarını bir bir yıkadı Havariler rahatsız oluyorlardı Fakat mademki İsa’nın ricasını kabul ettiklerine dair söz vermişlerdi; teslim oldular, İsa hepsinin ayaklarını yıkadı Havariler “sen bizim öğretmenimizsin Bizim, sizin ayağınızı yıkamamız makbuldü, sizin bizimkini değil” dediler
İsa: “ Bu işi size, halka hizmet etmeye layık olan kimsenin, bütün halktan daha çok alim ve daha çok bilgin olması gerektiğini, anlatmak için yaptım Bu işi size tevazu etmiş olayım ve siz de tevazu dersi öğrenesiniz diye yaptım Benden sonra halkın öğretim ve irşad vazifesini yükleneceksiniz Gidişatınızı halka hizmet, tevazu olarak kararlaştırınız Aslında hikmet, tevazu zemininde olgunlaşır, kibirlenme zemininde değil Tıpkı bitkinin, dağlık ve sert bir yerde değil de, yumuşak ovada bittiği gibi[b]

[url=http://wwwebediyyenbiz/#_ftnref1] - Vesail, c 2, Emir Bahadır basımı, s 457

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com