Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
makamı, secde

Secde Makamı

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Secde Makamı

SECDE MAKAMI

Hatice ARSLAN

Hani salat demiştin ya…
Hani dua demiştin…
Hani huzur demiştin sonra…
Hani yakînlik olmuştu halim…

Rabbim, Rabbim!
Rabbim diyebilmek Sana,
Nimetlerin en güzeli bana

Rabbim ikrar etmeye geldim
Hani arkama alıp tüm dünyayı sadece Sana dönmüştü yüzüm Hani güzelleri terk edip en güzele yönelmiştim “Allahu Ekber” birliğini ikrar etmiştim sonra, çoklukların karmaşasından sıyrılıp Hani Senin, eksiklerden uzak olduğunu kabul edip, sadece senden isteyeceğimi söylemiştim Ve bana öğrettiğin gibi istemiştim senden “Muttakilerin yoluna, gazaba uğramışların değil” Rabbim yine filler var dünyada, benim etrafımda da yeni filler Eğer sen duamı kabul edersen ki kabul etmeyi vaad ettin, bana yaklaşamaz cehiller

Rabbim kabul etmeye geldim
“Sen Azimsin, Senden başka yok azim” deyip eğilerek önünde, önünde eğilecek tek varlığın Sen olduğunu kabul etmeye geldim Hangi varlık var ki senden başka önünde eğilenleri ezmeyen Önünde eğilmemi, merhametine vesile kılan tek varlıksın Sen Rabbim “Subhane Rabbiyel azim”sin Sen

Rabbim şükretmeye geldim

Hani değersiz hamdlerimi kabul edip onlara değer verdin ya ben bile değer vermeyecekken Rabbim işte bu yüzden “ümme rabbena ve lekelhamd”sin Sen (Ey Rabbimiz ezelden ebede, dil ile, kalb ile ve hal ile olmuş ve olacak tüm hamdüsena (gönülden isteyerek yapılan en güzel şekilde övmeler) senin Mukaddes zatına (Hâmid ve Mahmûd olan mukaddes zatına) mahsustur)

Rabbim kul olmaya geldim

Secdenin karanlığında cennet aydınlığı yaşar ya insan Hani kapandıkça secdeye kanatlanır ya yedi kat semaya ve hani katlar birer birer azalırken çıkar ya ruh bedenden Rabbim ben ruhumun, bu dünyada buluşabileceği en güzel buluşmayı yaşayabilmesi için geldim Ben kul olmaya geldim Sübhane Rabbiyel'alâ Seni misilsiz ve benzersiz padişah kabul etmeye, Seni Rab kabul etmeye geldim

Rabbim ben selam almaya geldim
“Esselamu aleyna ve ala ibadillahissalihin” (bize ve 'ın Salih kullarına selam olsun) selamını alan selamet bulur ya hani ve hani selamette olan Seni bulur ya Rabbim ben Seni bulmaya geldim

Rabbim ben muhabbet etmeye geldim
Tüm dünya kelamlarını unutup Seninle buluşmaya, Seninle dertleşmeye, Senden istemeye geldim Sana olan şükür ve hamdlerimi sunmaya geldim Özlemimi gidermeye ve Rabbim olur ya belki layık kılmışsındır diye, ben Seninle kavuşma ihtimalimin olduğu o “an”ı yakalamaya geldim
Secde makamında

Rabbim!
Bir secde nasip et bana,
Nefsinden ve dünyadan uzakta,
Varlığın hiçlik, hiçliğin ise asl olduğu,
Dünyanın yıkıldığı, yıkıntıların ise cennet olduğu…

Rabbim!
Bir nefes nasip et bana,
Lailahe illallah makamında
Ve layıksam şayet,
Son anım secde makamında,

Dilimde;
Subhane rabbiyel a'la,
Subhane rabbiyel a'la,
Subhane rabbiyel a'la

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com