Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gelenler, namaza

Namaza Gelenler

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namaza Gelenler

Namaza Gelenler

Harun Reşid bir Ramazan günü Behlül‘e tembih etti:

- Akşam namazında camiye git, namaza gelen herkesi iftara davet et

Akşam oldu, namaz kılındı, namazdan sonra Behlül 5-10 kişilik bir grupla çıka geldi Harun Reşid şaşırdı:

- Behlül bunlar kim? Ben sana namaza gelen herkesi saraya iftara çağır diye tembih etmedim mi? Sen o kadar cemaatin arasından bir sofralık bile adam getirmemişsin

- Efendimiz, siz bana camiye gelenleri değil, namaza gelenleri iftara çağır dediniz Namazdan sonra bendeniz cami kapısında durdum, çıkan herkese hocanın namaz kıldırırken hangi sureyi okuduğunu sordum Onu da yalnız bu getirdiğim kişiler bildi Camiye gelen çoktu ama namaza gelen demek ki yalnız bunlarmış

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com