Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ikramıdır, rabbimin

Bu Rabbimin Sana İkramıdır..

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu Rabbimin Sana İkramıdır..

Ebu Abdullah el kureyşi hazretleri Mısırda yetişen büyük evliyadan biridirAllahu teala bu zatın yanında büyük alimler yetişmesine sebep olduKendisi imtihanı ilahiye olarak cüzzam hastalığına tutulmuştuNamaz vakitlerinde hastalık geçer;namazı kıldıktan sonra yeniden başlardıHanımı şöyle naklediyor:''Birgün birisi ile konuştuğunu duyuyordumHalbuki yanında kimse yoktu

Konuşmalar kesilince odaya girdiğimde kimseyi göremedimDurumu kendisine sorduğumda bana şöyle dedi:''Yanımda bulunan Hızır (AS) idi Bana uzak beldelerden meyve getirmişonları yersem hastalığıma şifa olacağını söylediBen ona Allahın verdiğine razı olmanın şifa aramaktan üstün olduğunu söyledimKendisine teşekkür ederek ihtiyacım olmadığını bildirdim''

Kendisi anlatıyor:
''Bir gün kırlarda yürüyordum bir ot bana şöyle seslendi:Ey baba Abdullah,ben sendeki hastalığın şifasıyımBeni al ve kaynatAllahu tealaya şükrederek çiçeğe kulak asmadım''Sebeplerin arasındaki güzelliği verenin Allah olduğunu bilmesi ve imanın kemalatı budur

Abdullah kureyşi hazretlerini müridlerinden biri,bir gün evinden giderken hanımına istediği bir şey olup olmadığına sorduHanımı kızına sormasını söylediBu defa kızına sordu:

Kızım ne arzu edersin?

Baba benim istediğime senin gücün yetmez

Bin altın olsa yaparım

Öyleyse beni Abdullah kureyşi ile evlendir

Baba şaşırdıÇünkü Abdullah kureyşi cüzzamlı idiGidip durumu Abdullah Kureyşi hazretlerine anlattıKadıyı çağırıp nikahlarını kıydılarAbdullah kureyşi hazretleri hamama gitti yıkandıHamamdan çıktığında uzunboylu yakışıklı bir hal aldıÜzerinde güzel bir elbise ile hanımının zifaf odasına girdiGelin,onu,o haliyle tanıyamadığından hemen örtündüAbdullah kureyşi hazretleri şöyle dedi:

Örtünme ben Abdullah kureyşiyim

Hayır sen o değilsin

Yemin ederim ben oyumAma sen sırf benim ilmim ve kemalatım için evlenmek istediğinden Rabbim sana ikram için,Senin yanına her girişimde cesedimi değiştirmeye izin verdiBen ölene kadar bunu kimseye söylememeni istiyorum

Ben senin böyle güzel olmadan razı olurum ama istersen cüzzamlı olarakta yanıma gelebilirsin

Hayır bu Rabbimin sana ikramıdırDedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com