Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
katılabilir, kimler, toefl

Toefl Nedir Ve Kimler Katılabilir?

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toefl Nedir Ve Kimler Katılabilir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language), anadili İngilizce olmayan kişilerin bu dili kullanma ve anlama yeteneklerini ölçen bir sınavdır TOEFL sınav sonuçları, İngilizce eğitim veren kolej ve üniversitelerin hazırlık sınıflarından
muaf tutulmanızı sağladığı gibi, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına giriş için de kriter olarak kabul edilir

Uluslararası geçerliliği bulunan TOEFL sınavının sonuçlarını, şirket ve kuruluşlarda kabul etmektedirTemmuz 1998´den başlayarak, TOEFL dünyanın pek çok yerinde bilgisayar ortamında verilmektedir Amerika ve Kanadada lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmak isteyen bu sınavı almaları gereklidir TOEFL sınavına katılmak için ingilizce düzeyiniz en az upper-intermediate olmalıdır İngilizcenizin bu sınava girmek için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, yurtdışında TOEFL sınavına hazırlık kurslarına katılabilirsinizTOEFL Sınavı aşağıda belirtilen dört alandaki bilgiyi ölçmektir: * Listening: Amerikan ingilizcesini anlama yetenegi

* Structure: Standart yazılı ingilizce kuralları bilgisi

* Reading:Amerikan kolej ve üniversitelerinde kullanılan ingilizceyi okuma ve anlama yetenegi

* Writing:Belirli bir konuda yazılacak kompozisyon ile ingilizce yazma yetenegiKaynak:Milliyet

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com