Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilimsel, fakülteler, fazla, makale, yayınlayan

En Fazla Bilimsel Makale Yayınlayan Fakülteler

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

En Fazla Bilimsel Makale Yayınlayan Fakülteler

Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında en fazla bilimsel yayın yapan mühendislik fakülteleri sıralamasında, Hacettepe Üniversitesi ilk sırada yer aldı

Erciyes üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, mühendislik fakültelerinin 2006 yılında SCI'nin (Science Citation Index) taradığı dergilerde yayımlanan bilimsel makale sayıları, YöK tarafından açıklandıBuna göre, Hacettepe üniversitesi Mühendislik Fakültesi, öğretim üyesi başına düşen 1,6 bilimsel yayın ile ilk sıralamada yer aldı Fakültede 131 öğretim üyesi, 213 bilimsel makale yayımladı İkinci sırada öğretim üyesi başına 1,4 yayın yapan Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi bulunuyor62 öğretim üyesi bulunan fakülte, 88 bilimsel yayına sahip Erciyes üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde ise 79 öğretim üyesi, 107 bilimsel yayına imza attı Fakülte, öğretim üyesi başına düşen 1,3 yayın ile üçüncü oldu Boğaziçi üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi başına düşen 1,09 yayın ile 4'üncü, İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi ise öğretim üyesi başına 1,06 yayın sayısı ile 5 sırada yer aldıErciyes üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof Dr Kerim Güney, yaptığı açıklamada, fakültelerinin bilimsel yayın sıralamasında elde ettiği başarının gurur verici olduğunu belirterek, ''Erciyes üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Türkiye üniversiteleri bünyesinde yer alan diğer mühendislik fakülteleri arasında seçkin ve saygın bir konuma sahiptirBu yerimizi daha üst noktalara ve Erciyes üniversitesi'ni zirveye taşımak en büyük hedefimizdir'' dediErciyes üniversitesi Rektörü Prof Dr Cengiz Utaş da Mühendislik Fakültesi'nin önemli bilimsel çalışmaları ile Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından birisi olduğunu ifade etti Utaş, fakültenin bilimsel alanda yapılan çalışmaların yanında, üniversite-sanayi işbirliği konusunda yürütülen çalışmalarla örnek bir fakülte haline geldiğini de kaydetti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com