Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adası, duma, king, stephen

Duma Adası - Stephen King

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Duma Adası - Stephen King

Stephen King; Çeviren: Esat Ören
Altın Kitaplar Yayınevi;
İstanbul, 2008, 14 x 20 cm, 688 sayfa, Türkçe, Karton Kapak
Sevgiye dörtelle sarılma, yaratıcılığın tehlikeleri, hafızanın esrarı, doğaüstünün doğası Stephen King bizlere büyüleyici olduğu kadar ürkütücü bir roman sunuyor

Kötü talihi Edgar Freemantle'yi inşaat alanında yakalar Üstüne düşen vinç sağ kolunu koparır, konuşma ve düşünme yetisini hasara uğratır Mutlu evliliği aniden biter, nekahet dönemi karabasana dönüşür Edgar kazadan sağ kurtulduğuna pişmandır 'Coğrafi bir değişiklik' yapıp çok uzaklara gitmesini öneren psikiyatrı, 'Neyin onu mutlu ettiğini, ' sorar 'Resim yapmak, ' yanıtını alır Edgar, Florida sahilinde Duma Adası'nda ev kiralar

Meksika Körfezi'ndeki muhteşem günbatımı ona resim yapmasını fısıldar Ve Edgar resim yapmaya başlar Edgar münzevi yaşamının duvarlarını yıkar, dostlar edinmeye başlar Kendi yaralarından söz etmekten çekinen ve onunla aynı hamurdan yoğrulmuş Wireman'la kökleri Duma Adası'nın derinliklerine uzanan yaşlı Elizabeth'le tanışır Harikalar yaratan becerisi onun silahı olur

Elizabeth'in geçmişinden sayfalar açılıp kadının çocukluğundaki hayaletler ortaya çıkınca onarılmaz yıkımlar başlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com