Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
crusoe, daniel, defoe, robinson, özeti

Robinson Crusoe Özeti / Robinson Crusoe Özeti Daniel Defoe

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robinson Crusoe Özeti / Robinson Crusoe Özeti Daniel Defoe

Bu romanda, düştüğü ıssız bir adada 28 yıl ya­şayan adamın macerası anlatılmıştır Onun doğa ile o!an mücadelesi, yaşama savaşı romanın ana ko­nusudur Romanın tezi, güçlü bîr irade ve çalışma enerjisiyle tüm zorlukların yenilebileceğidir Robinson Crusoe, macera düşkünüdür Denizle­re açılıp yeni yerler görme tutkusu içindedir Yaptığı tehlikeli iki deniz yolculuğu yüzünden bu tutkusun­dan vazgeçer Ancak, bir süre sonra tekrar yolculu­ğa çıkar Yolculuk yaptığı gemi batar Tek kendisi kurtulur Issız bir adada yaşamaya başlar Kendine bir barınak yapar Yaban keçilerini evciileştirir Top­rağı eker Orada tuttuğu günlükleri aynı zamanda romanın konusu oluşturacaktır Bir gün, başka a-dalardan getirilen bir vahşiyi esir alır Adını Cuma koyar Onu eğitir Bir süre sonra, ada çevresindeki bir gemide ayaklanma çıkar Bundan yararlanarak, gemiyi ele geçirir ve ülkesi İngiltere’ye döner Tüm bu yaşadıklarına karşın, macera tutkusu yine bit­mez

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com