Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
elif, kitapın, mahrem, mahremelif, özeti, şafak

Elif Şafak - Mahrem-Elif Şafak - Mahrem Kitapın Özeti

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Görmeye ve görülmeye dair bir roman
gözbebegi: Insanlarda yuvarlak, hayvanlarin çogunda ise dikine elips biçiminde olan gözbebeginin çapi, irise gelen isigin miktarina göre degisir

Karanlik ve uzaklik büyütür gözbebegini; aydinlik ve yakinlik küçültür Yani bu kararsiz çember, isik varsa küçülür, isik yoksa büyür Yakina bakarken de küçüldügüne göre, yakn olan aydinliktir, aydinliktadir Uzagin payina karanlik düser Zaten karanligi kimse yakindan görmek istemez

Asik olunca da büyür gözbebegi; demek ki asik olunan hep uzaktadir Aradaki mesafenin verdigi aciyi azaltmak için, masuka "gözbebegim!" diye hitap edilir

Elif Safak
(214 Sayfa)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com