Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cesaret, savaşta, önemlidir

Savaşta Cesaret Önemlidir Neden

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Savaşta Cesaret Önemlidir Neden

Maddeler halinde cesaretli kişinin özellikleri

Cesaret Hakkında Bilgi

Cesaretli bir kişinin en belirgin özellikleri şunlardır:

(1) Engeller ve zorluklar karşısında yılgınlık göstermez, aksine azim ve irade gücünü kullanarak başarılı olmayı dener,

(2) Fizikî gücünü yükselten çalışmalara istekle katılır,

(3) Genel bir hoşnutsuzluk ortamına rağmen, doğru olanı yapar ve doğru olanları söyler,

(4) İnandığı hususları ısrarla savunur ve gelecek ahlâk dışı baskılara karşı koymasını bilir,

(5) Yorgunluk, açlık, susuzluk veya soğuk/sıcak gibi stres yaratan faktörlere tahammül etmesini bilir,

(6) Mantıklı muhakeme sonunda, başarıya ulaşmak için risk almaktan çekinmez,

(7) Tehlikeler karşısında duraksama, erteleme veya şaşırma türünden tereddütlere imkân vermez,

(8) Hata yapacağı endişesinden sıyrılmasını bilir,

(9) Moral ve ahlâki gücünü her zaman yüksek tutmayı başarır,

(10) Hatalı sonuçlar doğuran kararlardan ders çıkarmasını bilir, başarısızlıkları bir öğrenme aracı sayar,

(11) Eleştirilere açıktır ve bunlardan yararlanmasını bilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com