Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
baka, kararır, kompozisyon, üzüm, üzüme

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözü İle İlgili Yazı

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözü Açıklaması

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır İlgili yazılar

İnsanlar iyi ve kötü günlerinde, kendilerine destek olabilmeleri amacıyla, dost ve arkadaş edinirler Zira yaşamda karşılaşabilecekleri zorlukları, sıkıntı ve mutlulukları, tek başlarına yaşamaları mümkün değildir

Bazı kimseler herkes ile kolayca arkadaşlık kurabilirken, bazıları ise seçici olurlar ve kolaylıkla arkadaş edinemez İnsanın fazlaca dostu ve arkadaşı olması, elbette güzel bir şeydir Herhangi bir sıkıntılı ve zor bir durumla karşılaştıklarında, onların fikirlerini alarak, gerekirse desteklerini isteyerek, zorluklardan kurtulma yollarını ararlar

Bazen, her arkadaş ile aynı derecede samimiyet ve yakınlık kurulmaz Bazıları ile daha samimi ve yakınken, bazı arkadaş ve dostlarla, biraz mesafeli ve daha az samimiyet bağları kurulabilir

İnsanlar, arkadaşları ile ne kadar çok samimi bir bağlantı içindeyse, o kimselerin huy ve davranışlarını zamanla benimsemeye başlarlar O arkadaşlarının davranış biçimleriyle özdeşleşmeye başlarlar Kendimize, iyi karakter ve huylara sahip arkadaşlar edinirsek, onların huy ve davranış şekillerini, zaman içinde benimsemiş oluruz Burada olumsuz bir durum oluşmamaktadır Ancak, kötü huy ve davranışlara sahip arkadaşlara sahip olanlara, bu durum tam tersine etki eder

Arkadaşlarımızı seçerken, iyi karakterli ve içten samimi kimselerle arkadaşlık kurmamız çok önemlidir Bu da bizim özgüvenimizi artırarak, hayata daha kolay uyum sağlamamıza etki eder

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com