Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atasözleri, bilim, hakkında

Bilim Hakkında Atasözleri

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bilim Hakkında Atasözleri

Bilim Konulu Atasözleri

Bilim İle İlgili Atasözleri

Bilim, iyi zamanlarda servet, kötü zamanlarda bir sığınak ve iyi bir yol göstericidir ~Aristoteles

İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır ~ Hacı Bektaş-i Veli

Bilim gerçeklerden kuruludur, tıpkı evin tuğlalardan kurulu olması gibi Ancak gerçeklerin toplanması bilim değildir Tıpkı bir küme tuğlanın ev anlamına gelmemesi gibi ~ Henri Poincaré

Her şeyin bir yolu vardır Cennetin yolu da ilimdir ~ HzMuhammed

İlim bir hazinedir; anahtarı sormaktır Allah size rahmet etsin, sorun; çünkü sormakla dört kimse mükâfat alır: Soran, cevap veren, dinleyen ve onları seven ~ HzMuhammed

İlim öğrenmek erkek-kadın tüm Müslümanlara farzdır ~ HzMuhammed

Ya öğrenen, ya öğreten, ya dinleyen, ya da seven ol! Bunların dışında bir beşincisi olma; helak olursun Beşincisi işe, ilme ve ilim ehline buğzetmendir ~ HzMuhammed

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir ~ Mustafa Kemal Atatürk

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır ~ Yunus Emre

Araştırma, o kadar anlamlı ve değerli ki, varsayımları sonuna kadar saklayamaya istekliyim Belki Tanrı’yı bulurum Belki de bilimin benim için uygun olmadığını bulurum Belki bir dağın tepesinde oturur ve meditasyon yaparım Yolculuk etmek gene de buna değer ~ Matthew Gervais

Bilim aklın şiiridir; şiir de yüreğin bilimidir ~ Maksim Gorki

Bilmek bir ilmektir; ilim kazak örmektirSen şişleri eline almazsan o sadece tüketmektir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com