Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Yazılım & Donanım

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
deneyimler, hakkında, isıları, işe, işlemci, yarar

İşlemci İsıları Hakkında İşe Yarar Deneyimler...

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İşlemci İsıları Hakkında İşe Yarar Deneyimler...

öncelikle intel ve msi teknik servileri ile ( tayvandaki) kanka olmamı sağlayan yüzlerce mail trafiği sonunda üçüncü parti yazılımların (hatta msi ın corecenterı bile) güvenilir olmadığını öğrendim özellikle anakrt üzerinde bulunan ısı ölçen çipler (winbond vs) çok doğru sonuçlar vermiyor bunu kendi illemcim ve 4-5 tan anakart ile yaptığım testlerde gördüm

en doğru yöntem annelerimizin ateşimizi ölçmek için kullandığı dijital termometreler biz de heatsinkimize anne şefkati ile yaklaşıp ısıyı ölçmeliyiz tabi önce incecik bir tabaka halinde termal macun yenilemeliyiz ısıyı heatsinkin iyi iletmesi için 1-2 pirinç tanesi kadar termal macuna ihtiyaç varneyse bu konu uzun hikaye ve işlemci türlerine göre değişik uygulama metodlerı var isterseniz bir başka konu başlığı altında bunu ayrıntılı bir biçimde anlatabilrim

dijital termometre ile yaptığım ölçümleri buralarda biyere yazmıştım ama gerçekten far ediyor her ne kadar ölümcül bir durum olmasa da bir anakrt bir diğerinde 10 derce fazla bile ölçebiliyor asıl ilginç olan aynı anakartların da bu durumu göstermesi

biostaki ısı dijital termometre yoksa başvurulması gerekn ikinci nokta

üçüncü parti programlar voltajı bile adam akıllı gösteremiyor ( 10 larca sistem ve bizzat intel ve msiın tayvandaki teknik servisleri ok )

ALINTIDIR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com