Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayıracak, rabbi, vaktim, yok

Benim Sana Ayıracak Vaktim Yok Ya Rabbi !

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Benim Sana Ayıracak Vaktim Yok Ya Rabbi !

Benim Sana ayıracak vaktim yok YA RABBİ !

Benim Sana ayıracak vaktim yok YA RABBİ !

demediğimizi sanıyoruz ama

Siz bir adam tuttunuz, altına arabasını verdiniz ve dediniz ki Ey falanca sana vermiş olduğum araba ile seni çağırdım zaman gelip beni istediğim yere götüreceksin, bunun dışında arabayı kendi ihtiyaçların doğrultusunda kullanabilirsinSenin işin buBunu yapmanın karşılığında ben sana maaşını, yemeğini, içeceğini,giyeceğini dahası herşeyini vereceğim diyorsunuz

Çağırıyorsunuz birgün beni gelip alabilir misin diye
O da arabaya başkasını aldım beni idare et diyor Yine başka bir zaman işim var seni alamam diyo Aradan zaman geçiyo yine çağırıyorsunuz yine işim var gelemem diyo BU DENİLENLER 1 OLUYOR 3 OLUYOR 30 OLUYOR

NE YAPARSINIZ BU ADAMI ?

A) İLK HAREKETİNDE İŞİNE SON VERİRSİNİZ
B) BİRAZ ZAMAN TANIR DEĞİŞİKLİK OLMAZSA İŞTEN ATARSINIZ
C) EKMEĞE SAYGISIZLIK SENİN YAPTIĞIN, HERŞEYİNİ VEREN BENİM SEN NANKÖRLÜK YAPIYORSUN VER ARABAYI HAYDİ İŞİNE DERSİNİZ

Bizim sahip olduğunu sandığımız bizim diyebildiğimiz herşey ALLAH CC'IN
Bize bu nimetleri veren Rabbimiz her gün hiçbir ihtiyacı olmamasına karşın ezanları vasıtasıyla bizi huzuruna çağırıyor

Bizler de diyoruz ki YA RABBİ BENİM İNTERNETTE DOLAŞMAYA VAKTİM VAR, BENİM YEMEK YEMEYE, SU İÇMEYE, UYUMAYA, GEZMEYE VAKTİM VAR, BENİM PARA KAZANMAYA, TATİL YAPMAYA VAKTİM VAR, LAK LAK YAPMAYA VAKTİM VAR, DERS ÇALIŞMAYA VAKTİM VAR fakaaaat SANA CC AYIRACAK VAKTİMİZ YOK ben çok doluyum, çok meşgulüm YA RABBİ DİYORUZ

tamam her şeyi Sen verdin biz emanetçisiyiz bunu da biliyoruz YARABBİ ama BİZİM SANA CC AYIRACAK VAKTİMİZ YOK diyoruz
kılmadığımız NAMAZLAR İLE
DİNİ VECİBELERİMİZİ Bİ KENARA İTMEYELİM, YERİNE GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM

BENİM SANA AYIRACAK VAKTİM YOK YA RABBİ dememek için, eylemlerimizle bu şekilde hareket etmemiş olmak için, NAMAZLARIMIZI KILIP, dini vecibelerimizi yerine getirelim inşaAllah

gencmumine

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com