Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
deve, monstera, tabanı

Deve Tabanı (Monstera)

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Deve Tabanı (Monstera)

Deve Tabanı (Monstera) - Deve Tabanı - Deve Tabanı Çiçeği

İşte eski gözağrılarımızdan biri dahaTropik bir sarmaşık olan devetabanı ev şartlarında çok kolay yetişir,uygun bir şekilde desteklenirse salonunuzu bahçeye çevirir Küçük odalar için elverişli değildir

Işık önemlidir Yeteri kadar ışık almazsa zayıf ve küçük yapraklar verir,hatta büyümesi tamamen durabilir Aşırı su verilirse yapraklarından ağlıyormuş gibi su damlatır

ÖZELLİKLERİ:

ISI: Serinde durabilir ama iyi gelişmesi için ısı en az 18 derece olmalıdır

IŞIK: Direkt gün ışığından uzak aydınlık bir köşe idealdir

SULAMA: Kışın toprağını nemli tutun Diğer mevsimlerde bolca sulayın Yalnız arada bir toprağının kurumasına izin verin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com