Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bermuda, bitmeyen, çimimde, problem

Bermuda Çimimde Bitmeyen Problem

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bermuda Çim Bakımı - Bermuda Çim Nedir - Bermuda Çim Hastalıkları Hakkında

Çanakkale'de mayıs ayı başında tohumları atılan bermuda çimim ancak haziran sonunda bahçeyi kapladı temmuz sonunda %90 oranında bahçeyi sardı ağaç altları haricinde çoğu yer kaplandı çıkmayan bölgelerde de çimler sararak kel bölgeler kapandı

Çim tohumu atılmadan bahçeye 3 kamyon 2 farklı çeşit toprak geldi toprak oturması için beklenmeden tohumlar atıldı bahçeye yaklaşık toplamda 18kg tohum atılması gerekirken babam fazla fazla yaklaşık 27kg tohum attırmış

Çimlenme sırasında sabah akşam sulama yaptım yazında hergün 1 sefer sulama yaptım başlangıçta akşamları yaparken ağustos başından itibaren sabahları sulama yaptım Temmuz ortası ve eylül ortasında %21 azotlu şeker gübre tabir edilen gübreyle 330-340 m2 alana yaklaşık 7kg gübre atıldı ve de şimdiye kadar 4 sefer mantar ilacı yapıldı Bu sıralar 2-3 günde bir sulama yapmaktayım

Problem şu ilk çimlenme gerçekleştiği günden beri çimlerde bölgesel sararma oluyor mantar ilacı vs denedik çözüm olmadı çimleri Bosch marka Rotak 40 1600W çim biçme makinesi ile biçiyoruz ve 2,5 cmden aşağı biçmedik ilk seferler 4cm yüksekliğinde biçmiştik

Çimi Çanakkale'nin en meşhur peyzajcısı Viola Peyzaja yaptırdık fakat verdikleri sözü tutmadılar devamlı oyaladılar boş kalan alanlara bile gelip ilgilenmediler oysaki Peysaj Mimarının babası emekli müftü şefliği yapmış kişi söz vermişti, herşey parayı alana kadarmış

Çimin tüm sahada aynı boyda aynı renkte olmasını istiyorum ancak biçimden 3 gün sonra boy farkı ve renk farkı belirginleşiyor yardımcı olursanız sevinirim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com