Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağaçların, bakımı, budama, yapılan

Budama Yapılan Ağaçların Bakımı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Budama Yapılan Ağaçların Bakımı

budama sonrası işlemler - budama sonrası bakım önerileri - ağaç budaması ve bakımı - budamanın önemi

BUDAMA SONRASI İŞLEMLER

Budama sonrası bakım önlemleri budamanın başarılı olması için çok önemlidir

Budama sonrası bakım önlemlerinin başında budama yüzeylerinin koruyucu macunla kapatılmasıdır Bunun yanında çam katranı vb koruyucu maddeler kullanılabilir Bakım önlemleri koruyucu macun işlemiyle sona ermez

Budama sonrasında ağaçlar tahrik olurlar ve hayatiyeti devam etmek için kök sistemindeki besin elementlerini harcamak maksadıyla bol sürgün verirler

Oluşan sürgünlerin ağacın formunun istediğimiz şekilde olması için doğru yönlendirilmesi gerekmektedir Kök ve gövde üzerindeki sürgünler derhal alınmalıdır Aksi takdirde ağaçlarda tepe çökmeleri oluşur Bu hadise ağacın ölümüne zemin hazırlar ve budamayı başarısız kılar

Budama eğer tepe tacında yapılmış ise budama sonrası bakım önlemleri 2-3 yıl sürmelidir Koruyucu macunlar 3-4 yıl boyunca yara yüzenini korumaktadır Ancak su ve kök sürgünleri devamlı suretle kontrol edilmelidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com