Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
birleşik, cephe

Birleşik Cephe

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Birleşik Cephe

Birleşik Cephe Hakkında - Birleşik Cephe Konu Anlatım - Birleşik Cephe Tarihi

Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki Birleşik Cephe Çin Komünist Partisi’nin liderliğini yaptığı bir halk cephesidir Merkez Komitesi’nin Birleşik Cephe Çalışma Birimi tarafından yönetilmektedir ve komünist partinin yanı sıra sekiz siyasi parti ve Bütün Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonundan oluşmaktadır Şimdiki başkanı Du Qinglin’dir Birleşik Cephe, Çin Halk Cumhuriyeti Siyasi Danışma Konferansında ticaret birlikleri, kadın ve gençlik örgütlenmeleri, azınlıklar vb gibi kitle örgütleri ile birlikte temsil edilmektedir Birleşik Cephe ÇKP’den bağımsız olarak gerçek bir güce sahip değildir[1] Sadece sembolik bir işlev görmektedir ve liderleri ÇKP tarafından seçilmekte veya zaten ÇKP üyesi olmaktadırlar

Birleşik Cephe Partileri

Kuomintang’ın Devrimci Komitesi (Zhongguo Guomindang Geming Weiyuanhui)

Çin Demokratik Birliği (Zhongguo Minzhu Tongmeng)

Çin Demokratik Milli Yapılanma Birliği (Zhongguo Minzhu Jianguo Hui)

Çin Demokrasiyi Geliştirme Briliği (Zhongguo Minzhu Cujin Hui)

Çin Köylü İşçi Demokrasi Partisi (Zhongguo Nonggong Minzhu Dang)

Çin Kamu Yararı Partisi (Zhongguo Zhi Gong Dang)

3 Eylül Partisi (Jiu San Xueshe)

Tayvan Demokratik Öz Yönetim Birliği (Taiwan Minzhu Zizhi Tongmeng)

Bütün Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu

Bütün Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu (Zhonghua Quanguo Gongshangye Lianhehui)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com