Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
harbor, hatıra, madalyası, pearl

Pearl Harbor Hatıra Madalyası

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pearl Harbor Hatıra Madalyası

Pearl Harbor Hatıra Madalyası Hakkında - Pearl Harbor Hatıra Madalyası Resimi - Pearl Harbor

Pearl Harbor Hatıra Madalyası, ayrıca Pearl Harbor Gazi Madalyası olarak da bilinir, ABD Kongresi tarafından 1991'de onayladığı Birleşik Devletler Ordusunun nişanıdırBu madalya, Pearl Harbor'a Japonlar tarafından gerçekleştirilen ve Birleşik Devletlerin II Dünya Savaşına katılmasına neden olan saldırıda bulunan gazilere verilmektedir

Pearl Harbor Gazi Madalyası ile ödüllendirilmek için, askerlerin 7 Aralık 1941'de Birleşik Devletler Ordusunda aktif görevde olması ve Japon saldırısı sırasında bölgede hizmet veriyor olması gerekmektedir Sivil görevliler ise saldırı sırasında hayatını kaybetmiş veya yaralanmışlar ise bu nişan ile ödüllendirilirler

Bu nişan geçmişe dönük bir tasarıma sahiptir ve askeri bir üniforma üzerinde taşınmak için tasarlanmamıştır Diğer Madalyaların aksine, gaziye verilmesi için gazi tarafından Birleşik Devletler ordusuna bir başvuru yapılmasını icap eder Pearl Harbor Gazi Madalyası, askeri bir madalya olarak düşünülür ve kabul edilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com