Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
camii, hadım, ibrahim, istanbul, paşa, silivrikapı

Hadım İbrahim Paşa Camii Silivrikapı İstanbul

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hadım İbrahim Paşa Camii Silivrikapı İstanbul

Mimar Sinan Eserleri - Hadım İbrahim Paşa Camii Hakkında - Hadım İbrahim Paşa Camii Tarihi - Hadım İbrahim Paşa Camii Mimarisi

Hadım İbrahim Paşa Camii ve Türbesi

Lakabında söylenildiği gibi hadım olan İbrahim Paşa’nın vezirliği sırasında yaptırdığı külliyeden geriye tek kalan anıtsal camisi ve açık türbesidir

Sinan’ın yaptığı büyük boyutlu camilerden olmasa da iç mekândaki oranların dengesi ve detayları ile sizi etkileyecek

İstanbul’un sakin mahallelerinden biri olan Silivrikapı’da, caminin taş duvarları arasında her yerde bulamayacağınız bir huzur, sessizlik fark edeceksiniz

Hadım İbrahim Paşa Camii Resimleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com