Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, camii, kılıç, paşa

Kılıç Ali Paşa Camii

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kılıç Ali Paşa Camii

Kılıç Ali Paşa Câmii Hakkında -Kılıç Ali Paşa Câmii Mimarisi - Kılıç Ali Paşa Câmii Tarihçesi - Mimar Sinan Eserleri - Kılıç Ali Paşa Camii Tophane’de
Kılıç Ali Paşa Camii Kaptan-ı Derya Kılıç Ali'nin Mimar Sinan'a yaptırdığı İstanbul'un Tophane semtinde bulunan camidir 1580 yılında yapılmıştır Türbe, medrese ve hamamdan oluşan bir de külliyesi vardır

Kubbenin iki yanındaki yarım kubbeler, diğer iki yanındaki kemerler ve destek duvarlarıyla cami Ayasofya'nın küçük boyutta bir kopyasıdır Mihrap tarafındaki çiniler İznik'in parlak döneminin ürünüdür Ayasofya'nın model alınmasının ardındaki sebep bilinmemektedir
vikipedi

Kılıç Ali Paşa Camii Resimleri

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com