Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
barış, cihanda, dünyada, sulh, yurtta

Yurtta Sulh Cihanda Sulh - Yurtta Barış Dünyada Barış

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yurtta Sulh Cihanda Sulh - Yurtta Barış Dünyada Barış

Atatürk İlkeleri Nelerdir - Yurtta Sulh Cihanda Sulh ne demek - Yurtta Sulh Cihanda Sulh anlamı

İlk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderi, istiklal harbi kahramanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Nisan 1931'de söylenen ve anayasada yer alan temel dış politika düsturudur

Dünyada olabilecek herhangi bir rahatsızlığın herkese zarar verebileceğini bu yüzden de milletlerin diğer milletlerin sorunlarına kayıtsız kalamayacağını ifade eden Kemalizm'in bütünleştirici ilkelerindendir

"Yurtta sulh, cihanda sulh", günümüzde "Yurtta Barış, Dünyada Barış" olarak da söylenilmektedir

"Yurtta sulh, cihanda sulh" ilk defa Mustafa Kemal Atatürk tarafından 20 Nisan 1931'de söylenen ve anayasada yer alan temel dış politika düsturudur

Dünyada olabilecek herhangi bir rahatsızlığın herkese zarar verebileceğini, bu yüzden de milletlerin diğer milletlerin sorunlarına kayıtsız kalamayacağını ifade eden Atatürkçülüğün bütünleştirici ilkelerindendir

"Yurtta sulh, cihanda sulh", günümüzde "Yurtta barış, dünyada barış" olarak soylenmiştirAtaturk,cumhurbaşkanı olarak cumhuriyeti her alanda yuceltmeyi bildiYurtta sulhcihanda sulhilkesi ile bolge ve dünya barışıa katkıda bulundu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com