Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mustafa

Sen Mustafa Ben Mustafa

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sen Mustafa Ben Mustafa

Atatürkün hayatını anlatırken,matematik hocasının,öğrencisi Mustafaya :

" Oğlum sen Mustafa,ben Mustafa,bundan böyle senin adın Mustafa Kemal olsun,aramızda bir fark olsun der ve ondan sonra Mustafanın adı,hayatı boyunca Mustafa Kemal kalır" diye anlatırdıkHocalarımız bize böyle anlattı,biz de öğrencilerimize böyle anlattıkBir kaç zamandır kafama takılıyorBir öğretmen kendisi ile aynı ismi taşıyan bir öğrencisine,kendisinden daha olgun anlamına gelen Kemal adını verse,o öğrenci hocasından daha olgun biri olmuş olmaz mıSınıfında kendisinden daha üstün bir öğrencinin bulunması,o öğretmeni rahatsız etmez mi,ders yaparken o üstün öğrenci,her an bir yanlışımı bulur endişesine kapılmaz mıDiyorum ki bu hikaye,Atatürk öldükten sonra,onu sevdirmek için uydurulmuş olabilirSağlığında Atatürk böyle bir şeyi duysa rahatsız olur ve yalanlardıÇünkü Atatürk methedilmeyi sevmeyen mütevazi biri idiAslında Atatürkü sevdirmeye uğraşmak çok saçma çünkü onu bütün Türkiye hatta bütün dünya seviyorO hepimizin kalbinde yatıyorRuhu şad olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Sen Mustafa Ben Mustafa

Eski 07-26-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Sen Mustafa Ben Mustafa

amin amin de kardeşim bunlar kendi düşüncelerinmi yoksa alıntımıdır? emeğine sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com