Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çubuk, göğsüne, kalbine, saplandı, takılan

Göğsüne Takılan Çubuk, Kalbine Saplandı

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Göğsüne Takılan Çubuk, Kalbine Saplandı

Göğüs kafesinin genişletilmesi için takılan çelik barın (çubuk) kalbine saplanması sonucu ölümden dönen Konyalı Mete Ergül, olaydan sorumlu tuttuğu İstanbul Dr Siyami Ersek Göğüs kalp ve damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi?nden şikayetçi oldu

Selçuk Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencisi Mete Ergül?e, Siyami Ersek?te ?Petkus Ekskavatum? (Kuş Göğüs) teşhisi konuldu ve geçen eylül ayında göğüs kafesi genişletilerek 17 santimetrelik çelik bar takıldı 4 gün hastanede yatan Ergül taburcu edildi

Ağrıları azalmayan, 1 ayda 15 kilo veren Ergül?ün tomografisinde, çelik barın kalbine 2 santimetre saplandığı ortaya çıktı Ergül ameliyata alınıp 65 saatlik operasyonla kalbe saplanan çubuk çıkarıldı ve Mete Ergül 11 gün sonra evine gönderildi

Ergül, Yoğun Bakım Ünitesi?ne götürülürken, dik konumda oturtulduğu sedyenin birden bire açılması nedeniyle düştüğünü ve çelik barın kalbine saplandığını ileri sürdü Mete Ergül, ?Ölebilirdim Delinen kalbimi yamadılar Çok kısa sürede yoruluyorum Kalbimdeki tahribat beni bu hale getirdi? dedi Sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi?ne gideceğini belirten Ergül, askere gitmeye hazırlanırken çürüğe çıkarıldığını söyledi

HASTANEMİZ SORUMLU DEĞİL

Dr Siyami Ersek Göğüs kalp ve damar cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr Sezen Çelik iddialarla ilgili şöyle konuştu:

taburcu ettiğimizde hastanın hiç bir problemi yoktu Göğsüne taktığımız çelik barın kayma riski olduğunu söyleyerek, ani hareketlerde bulunmaması ve yan yatmaması konusunda uyardık İlk kez böyle bir olayla karşılaşıyoruz Taktığımız çelik barın birden bire kayıp kalbe saplanması da mümkün değil Taburcu edildikten sonra geçen süre içinde santim santim kayarak kalbe girmiştir?*

Kaynak : Baypostacom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com