Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1x18, adet, fenilketonüri, gün, için, loprofin, olarak, raporu, tekrar, unu, yazıyorum

.. Fenilketonüri Raporu İçin Tekrar Yazıyorum. Loprofin Unu 18 Adet 1X18 Gün 90 Olarak...

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

.. Fenilketonüri Raporu İçin Tekrar Yazıyorum. Loprofin Unu 18 Adet 1X18 Gün 90 Olarak...

fenilketonüri raporu için tekrar yazıyorum loprofin unu 18 adet 1x18 gün 90 olarak işledim ama yine aynı mesajla ödemiyor

5

b) Protein metabolizması bozukluklarında (aminoasit metabolizması bozuklukları- üre siklus bozuklukları- organik asidemiler), (a) bendinde belirtilen özel tıbbi mamalara ilave olarak, hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile hayati öneme haiz özel formüllü un ve özel formül içeren ürünler (makarna, şehriye, bisküvi, pirinç, yumurta ikamesi, çikolata, gofret vb) bir aylık;
0-12 ay için: 1 kgı un, 1300 grı mamul (şehriye, bisküvi, pirinç, yumurta ikamesi), 2300 gr;
1-5 yaş için: 2 kgı un, 2 kgı mamul (makarna, şehriye, bisküvi, pirinç, yumurta ikamesi), 200 gramı da çikolata, gofret vb olmak üzere toplam 4200 gr;
5-15 yaş için: 3 kgı un, 2,5 kgı mamul (makarna, şehriye, bisküvi, pirinç, yumurta ikamesi ), 250 gramı da çikolata, gofret vb olmak üzere toplam 5750 gr;
15 yaş üstü için: 4 kgı un, 3 kgı mamul (makarna, şehriye, bisküvi, pirinç, yumurta ikamesi) olmak üzere toplam 7 kg
olacak şekilde en fazla üçer aylık dozlar halinde verilecektir
Bu ürünlerin bedeli, katkı payı alınmaksızın Kurumca karşılanır
hastanın yaşına göre alacağı un miktarı yukarda belirtildiği gibidir Sistem geriye yönelik 90 güne bakarak alabileceği un miktarını hesaplıyor Reçete tarihinden 90 gün öncesinde aldığı un miktarını da kontrol ediniz Tedavi şemasını da değiştirip kaydetmeyi unutmayınız

Kaynak: istanbulsgkgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com