Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorufelçli hasta için fizik tedavi

Soru:"Felçli Hasta İçin Fizik Tedavi"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Felçli Hasta İçin Fizik Tedavi"

İyi akşamlar, ben babamın hastalığı için sizden bilgi almak istiyorumBabam 60 yaşında geçen hafta beyne giden damarlarda tıkanıklık meydana geldi şuan bir hastanede gözetim altında Vücudunun sol tarafında felç oluştuDoktorun gösterdiği birtakım fizik hareketlerini biz yaptırıyoruz ancak bu tür hastalıklarda zamanın çok kıymetli olduğunuda bildiğimiz için bir fizyoterapist tutmak yararlı olur mu bide bu tedavinin belli bir süresi var mı? şimdiden teşekkür ediyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum
ProfDr Vural KAVUNCU

10 01:58:22

İnme (vücudun bir yarısındaki kol ve bacak felci) hastalığından sonra hastaların düzelme potansiyelleri vardır Ancak bu iyileşme hastalığın ağırlığına, hastanın durumuna ve eşlik eden diğer hastalıklara göre değişir Bü süre yıllar sürebilir, bazen de sonuç tatminkar olmayabilir Bu sırada yapılacak olan rehabilitasyon çalışmaları iyileşme sürecini hızlandırır Rehabilitasyon çalışmaları özel tekniklerle yapılır Bunu sizlerin tarif üzerine yapması doğrı değildir Siz sadece yatak bakımını ve bazı basit egzersizleri yapabilirsiniz Bu aşamada yapacağınız en iyi iş fizyoterapist ileanlaşarak egzersizlerin yapılması değil, öncelilke bir rehabilitasyon hastanesine yatırmakve Fizik Tedavi uzman doktorunun vereceği programa göre terapistlerin hastane ortamında tedavi yapmasıdır
Prof Dr Vural Kavuncu

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com