Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorugenital siğil

Soru:"Genital Siğil"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Genital Siğil"

Merhaba sayın hocam adım mete 26 yasındayım sorum su : 6- 7 yıldır cınsel ılıskılerım oluyorbır cogunda da korunmasız ilişkiye gırdım genıtel bolgede penıs ustu ve cıwarında siil cıkmasıyla basladı rahatsızlıgım daha sonra ufak bı operasyonla siilleri aldırttımaradan 1 ay gectı tekrardan baska bı mantara donustu Dr verdıgı merhemlerle gectı sonra 2-3 ay sonra tekrardan cıktı derken 2 yıl oldu halen 3-5 ayda bır de olsa cıkıormerhem kullanınca kayboluor ben bu rahatsızlıktan nasıl kurtulabilirim ?? ayrıca evlenınce eşimin rahım agzı kanserıne yakalanma rıskı nedır saygılar

UzmDr Serpil Uysal OZYILMAZ

131656

öncelikle siğil mantara dönüşmez muhtemelen siğil tedavisi sonrasında bu olaydan bağımsız olarak bir mantar hastalığı yaşadınız tekrar eden hastalığınızı çok net anlamadım siğiliniz tekrar ediyorsa bu beklenen bir durum siğil virüsü bir kez bulaştımı bir daha vücudu terk etmez biz sadece onun yaptığı hastalığı yok edebiliriz tabiki takip ve tedavileriniz devam etmelidir ileride eşinize bulaşma riski hastalık aktifken yani gözle görülür siğiliniz varsa daha yüksek ancak bazen gözden kaçan siğiller olabiliyor bu açıdan dikkatli olmak gerekli bulaşırsa da rahim ağzı kanseri riski eşiniz için muhtemel tekrarlayan hastalığınız mantar ise düzgün tedavi olduğunuzdan emin olunçünkü birkaç sürmede mntar iyileşiyormuş izlenimi verir eğer düzgün tedavi oluyorsanız ve tekrar ediyorsa muhtemel başka bir yerden bulaşıyor mantar bulaşıcı bir hastalıktır tuvaletlerden ortak kullanım alanlarından banyodan bulaşabilir bir de mantar nemli ortamları sever bu çıdan terlemek ya da iyi kurulanmamakla da mantar kolay ürer bunlara dikkat edingeçmiş olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com