Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhastalığım gerçekten ibs mi

Soru:"Hastalığım Gerçekten İbs Mi ?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hastalığım Gerçekten İbs Mi ?"

Hocam 6 aydır hayat düzenim çok değişti Gitmediğim doktor kalmadı Temel testler, kolonoskopi, gastroskopi yaptırdım Midemde gastrit ve duedenum ülseri ayrıca bağırsaklara ibs teşhisi kondu Bunun dışında göğsümde belimde sırtımda kısaca bütün vücudumda ağrılar oluyor halsizlik hat safhada idrara çıkma sıklığında artık var Üroloji göğüs hastalıkları doktorlarına da muayne oldum bilgisayarlı tomografi kan idrar tahlilleri ultrason yapıldı bağırsak dediler Ya hocam bu ibs aşırı halsizlik, bel ve sırt ağrıları yapar mı? Sanki kemiklerim bile ağrıyor Şuan kabız ağırlıklı rahatsızlığım devam ediyor Acaba başka bir problemim mi var diye beynimi kemiriyor bu ağrılar Daha çok bu aralar aşırı halsizlik ve eklem yerlerimde ağrılarım oluyor sık idrara çıkma olayı var Karın boşluğu sağ ve sol bölgeleri bastırdığım zaman ağrı oluyor gaz sesleri geliyor Zaman zaman bu ağrılar orta boşlukta aşağı doğru iniyor Bel ve bacakların birleştiği sırt bölgede ağrılar var Anlatmak istediğim hayatım çok kötü etkileniyor Bu bağırsak rahatsızlığı bende varolan problemlere neden olur mu yoksa mevcut başka bir hastalığım mı var ( Psikolojim çok kötü (Biraz uzun oldu özür dilerim)
DoçDr M Akif BUYUKBESE

14 20:22:47

IBS, kolit, inflamatuvar barsak hastaligi, spastik kolit hemen ayni anlmalrda olup psikolojiden etkilenir Vucutta degisik agrilar olabilir Size agriniz yok, bir seyiniz yok demiyorum Ancak bazen bunu psikolojik olarak yonetmek de mumkun olabilir Bazen psikiyatri ilaclari yarar saglar Bunun icin oncelikle kanda iltihap olmadigindan, yumusak doku romatizmasinin bulunmadigindan emin olmak ilgili muayene ve tetkileri yaptirmak yararli olur idar kulturu normal, sedimentte iltihap hucreleri yok ve bobrek ve sidik yollari ultrasonu normal ise yine de bol su icmek ve bol meyve yarar saglayabilir Yine de seker testi (yukleme) yaptirabilirsinizHobileriniz olsun Sevdiginiz insanlarla daha fazla zaman gecirin, tabiat yuruyusleri yapin Dogru besleninGecmis olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com