Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruboğazım ve eklemlerim ağrıyor idrarda kan var

Soru:"Boğazım Ve Eklemlerim Ağrıyor, İdrarda Kan Var!"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Boğazım Ve Eklemlerim Ağrıyor, İdrarda Kan Var!"

Ben 28 yaşında ev hanımı bir çocuk annesiyim bundan yaklaşım 1 ay evvel bademcik enfeksiyonu ile 3 gün hastane yattım ama bademciğin yanı sıra çok şiddetli eklem ve doku ağrılarım vardı Öyle ki ayağa bile kalkamıyordum pensilin tedavisi gördümama çok kısa bir zaman sonra tekrarladı ve tekrar 10 adet *****ilin kullandım hemen ardından dahiliyeye sevk edildim ve bir takım tahliller yapıldı tahlil sonuçlarımı sizinde yorumlamınızı rica ediyorum saygılarımla Elif YEŞİLYURT

ASO-723
CRP-20,7
RF-11
SEDİM-YARIM SAAT-14 1SAAT-34
BAKTERİ-1243,9
SİLENDİR-0,21
EPİTEL-10,2
ERİTROSİT-8,6
LÖKOSİT-9
ERİTROSİT(BLOOD)- +
PLT-412
HGB-12,7
PDW-103
DoçDr M Akif BUYUKBESE

20 17:52:22

Ust soulunum yolu enfeksiyonunu onemsememizin 2 onemli nedeni var Biri romatizmal kalp hastaligi digeri nefrit yada glomerulonefrit denen bobrek hastaligi Bu mikroba karsi vucudunnallerjik reaksiyonu ile olusabiliyor nadir de olsa sizin durumuinuzda arastirilmasinda yarar var Ideal olani kalbin dinlenmesi ve suphe varsa EKOsu ile klap kapaklaroinin degerlendirilmesi Bunun erken ve gec donemde tekrari onemli bazen *****iline mikroplar diren gelistirebiliyor Bofgaz kultureunun yenilenip daha genis olcekli yani spektrumlu antibiyotige gecilebilir ASO bunun adini koysa da eklem agrisini aciklamak icin yetersiz kalabilir Cesitli enfeksiyonlarin seyrinde eklem agrisi olabiliyor Idrar yolunda enfeksiyon dikkati cekiyor Kulturu yararli olur Adetlerden uzak tarihte idrar tahlilini yenileyelim Ayda bir idrar kontrolu iyi olur Bu arada biraz aneminiz var (kansizlik) bunda enfeksiyonun da katkisi olabilir Idrarda eritrosit devam eder ise nefroloji uzmanina da gorunmelisinizSifalar

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com