Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorunefes ve baskı

Soru:"Nefes Ve Baskı"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Nefes Ve Baskı"

merhaba ben 23 yasındayım 18 yasında denge kaybı yasadım ve bende düz yatamam korkusuna sebep oldu 5 senedir 5-6 yastıkla belimden yukarısı yüksekte yatıyorum cunku yatınca bas dönmesi olabilir diyebunun için ilaçlarımı alıyorum ve o gunden beri basım dönmedi ama korkusu yettive kontrole gitmeme ragmen arastırıp kendimi hasta ettim sonunda sanırım beynimde bişey mi var vs diye arastırma yaptıkça ve sonunda iş streside katılınca nin son aylarında artık fenalastım bayılcak gibi oluyordum neyseki kan tahlili yapıldı b12 eksikliği dısında hiçbirşeyim cıkmadı birde bunlar için doktor bana citoles 10 mg verdi 6 ay kullan dedi6 ay kullandım b12 de içtim düzeldimama 6 ay sonunda işten cıktım ve 1 senedir evdeyim ve ilacı bırakmıştım ki in yine aynı aylarında yani senesine tekrarladıbogazımda bişey var yutkunamıyor ve nefesim tıkancak diye korkuyor panik oluyordumbaska doktora gittim dedi 6 ay kullanıldıktan sonrada 6 ay daha kullanılmalıydı dedi ve yeniden basladı ilaca o yutkunma sorunum falan gecti ama yine basladı bu seferde yeniden korkularım basladı acaba kalp mi var bende yada akciğer omurga hastalığımı diye cunku duz yatmadığımdan sırtımdan gögsüme baskı oluyor gün içinde bazen bu baskıdan dolayı olan sıkıntıyı unuttuğumda oluyorama hep aklımda acaba hastamıyım var ölüm korkusu varcitoles içiyorum ama bir etkisini görmüyorum sanırım birde evdeyim kafamı dagıtamıyorum meşkalem yok çok evhamlıyım takıntılıyımne yapmalıyımbeni bilgilendirir misiniz?
ProfDr HAMDULLAH AYDIN

28 2219

hanımefendi,kullandıgınız ilactan yararlandıgınıza gore ilaca devam etmekte yarar var ilacınızı uzun sure kullanmanız daha dogru olacaktır ancak, yasadıgınız kaygılar en azından zaman zaman arttıgına gore ve vitamin b 12 eksikligi gecmiste bulunduguna gore incelemelerinizin yeniden yapılması, terapi acısından da durumunuzun degerlendirilmesinin yararlı olacagını dusunuyorum saygılar,

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com