Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhelicobakter pylori

Soru:"Helicobakter Pylori"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Helicobakter Pylori"

Hocam iyi akşamlar diliyorum
EŞİM VE BEN KRONİK MİDE HASTASIYIZHER İKİMİZDE ENDOSKOBİ YAPTIRDIKSONUÇTA GASTRIT VE HELICOBACTER PYLORI TESBİT EDİLDİHELIPAK ,TRIO,DENOL,PULCET VE LEVONAT İSİMLİ GENİŞ SPEKTRUMLU BİR ANTIBIYOTIK KULLANDIKTABİİ BUNLAR AYNI ZAMANDA DEĞİLTEDAVİ SONUCUNDA TEKRAR HP POZİTİF ÇIKINCA DENENEN İLAÇLARYAKLAŞIK 1 YILDIR SÜREKLİ TEDAVİ GÖRÜYORUZANCAK BU BAKTERİDEN BİR TÜRLÜ KURTULAMADIKKENDİMDE SAĞLIK TEKNİSYENİYİMTEDAVİ EDİLEMEYEN HP NİN İLERİSİ İÇİN MİDE KANSERİ ETKENİ OLDUĞUNU OKUMUŞTUMHERHANGİ BİR ÖNERİNİZ VAR MI ACABA? İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER

DoçDr Yusuf AKCAN

29 16:03:18

helikobakteri ve altta yatan genetik yatkınlıkla beraber mide kanseri riski oluşur yani her hpilori taşıyan kişide kanser gelişir demek yanlıştır zaten bu yüzden uluslararası kılavuzlarda (maastricht kriterleri) mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalar ayrıca belirtilmektedir örneğin oniki parmak barsağı ülseri olanlabunlardan birisidirtedaviye rağmen sebat eden ve gitmeyen hp lerde gastrit dışında bulgu yoksa iki yılda bir gastroksopi yapılarak izeleme yapılabilir bu benim kişisel tercihim sağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com