Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soru16 yildır bel ağrısı çekiyorum4 kere fizik tedavisi oldum

Soru:"16 Yildır Bel Ağrısı Çekiyorum.4 Kere Fizik Tedavisi Oldum"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"16 Yildır Bel Ağrısı Çekiyorum.4 Kere Fizik Tedavisi Oldum"

merhababen ceren kasapoğlu 39 yaşındayım16 yIldır bel ağrısı çekiyorum4 kere fizik tedavisi oldum şu anda hastalığım artarak devm ediyorgünlük hayatımdaki işlerimi yapamaz hale geldimyardımcı olursanız çok sevinirimşimdiden teşekkür ederimen kısa zamanda sorumu yanıtlamanızı bekliyorumaşağıda yazdığım tomografi sonucumen ince ayrıntısına kadar yazdımsaygılarımla

inceleme sonucu T5-L1 arası 5mm kesit kalınlığında ve L3-S1 disk mesafelerini kapsayacak şekilde pre-kontrast aksiyal planda elde edilmiştirKesite dahil alt thorakal vertebralarda osteofitik dejeneratif değişiklikler izlenmektedirMuhtemel T1 verteba korpusunda milimetrik boyutta kemik adacığı ile uyumlu olabilecek dens görünüm dikkati çekmiştirSpinal kanal genişliği ve izlenebildiği kadarıyla spinal kord doğaldır(klinik şüphe halinde kord patolojisi düşünülüyoarsa MR inceleme uygun olacaktır)
L3-L4 ve L5-S1 seviyelerinden geçen kesitlerde intervertebal disklerin konfigürasyonu normaldirTekal keseye bası izlenmiştirNöral foramenler açıktır
L4-L5 seviyesinde tekal keseye ventralden hafif bası etkisi olanforaminal daralma ve belirgin kök basısı oluşturmayan posterior anüler disk taşması izlenmiştir
Ligamentum flavumlar doğaldırKesitlere dahil paravertebral yumuşak doku planları normaldir

ProfDr Vural KAVUNCU

27 2330

Sorunuzu daha önce yanıtlamıştım Lütfen kontrol edin

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com