Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhormonlar

Soru:"Hormonlar"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hormonlar"

Size daha önce yazdığım sorunun cevabını vermişsiniz orda şeker yükleme testini sormuşsunuz Benim yeni yapılmış şeker yükleme testim yok iki yıl önce yapılan 75 gr 4 satlik yüklemede
1 saat 197
2saat 180
3saat 79
daha sonra kendimi çok kötü hissettim dayanamıyacağımı söyleyerek 3,5 saat sonra testi bıraktım çıkan değer 54 idi Glukobay verildi bir süre kullandım fakat faydasını görmedimBundan 1yıl önce başka doktor tarafından yapılan tahlillerde açlık insülün 31,2 çıktı üst sınır 24,9 idi c-peptid 8,02 çıktı onun üst sınırı 4 idi bana glifor metformin başladıBu ilacı ömür boyumu kullancam bu ilacı kullanmassam aşırı iştah ım oluyo Polikist sormuşsunuz adetin 3 gününde ultrasonla bakıldı yok çıktıDiğer FSH , LH, PROLAKTİN normal çıktı Ayrıca tırnaklarımda küçük beyaz noktalar var bunlar çinko eksikliği belirtisimi dir?Teşekkür ederim
DoçDr M Akif BUYUKBESE

03 19:13:04

Seker yani diyabet gibi tedavi edilmelisiniz Testi tekrarlayalim bir de 2 yil gecmis Biurada metformine ek ilac verilip verilmeyecegine bakilacaktir Diyeti onemseyin 24 saatlik idrarda protein de baktirin ideali bunu her yil tekrarlanmasi Gozun retina tabakasini seker acisindan degerlendirtin bunu da her yil duzenli yaptirin Zira seker gozde problem yainca zorlu egzersizler goze zarar verir o vakit hareket azligi kilo yapacaktir hekimlerle konusun nedenini sorun Her zaman her hekimin izah edecek zamani olmayabilir Ancak sizin sorma hakkiniz baki Sorabileceginiz hekimi ve saglik kurulusunu bulun Eser elementlere cogu kez bazi universite hastanelerinde bakiliyor Tirnakta beyaz lekeler protein kaybinda da bazen olusabiliyor Duzenli beslenin Bu arada metformini tok karna gunde 2 kez her seferde 1000 mg almaya calismalisiniz Kreatinin 1,4un uzerinde ise metformini kullanamazsiniz Sekerde gene dusme sorunu yasarsaniz glukobay bu anlamda bilinen en etkili ilac ancak yavas baslayin mesela once gunde bir 3 gun sonra gunde 2 ve yine 3 gun sonra gunde 3 e cikabilirsiniz Ilaclar %25-35, dogru beslenme %50-60 oraninda diyabet gelisimini engelleyebiliyor Ihmal etmeyelimSaglikli gunler

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com