Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorupanik atak ve anksiyette bozukluklar

Soru:"Panik Atak Ve Anksiyette Bozukluklar"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Panik Atak Ve Anksiyette Bozukluklar"

22 yaşında bayanım yaklaşık 3 ay önce psikiyatıra başvurdum ve anksiyette bozukluklar tespit etti ve 2 adet ilaç verdi fakat verdiği ilaçlar sorunlarımız çözmedi sorunum ise şu : çok sıkıldığım,sinirlendiğim ya da gergin olduğum dönemlerde bi çesit atak ya da kriz gibi birşey geçiyorum yani nefesim kesiliyo boğulacakmış gibi hissediyorum ve çok hızlı nefes alıp vermeye başlıyorum kalbim yerinden çıkıcakmış gibi hissediyorum çok hızlı çarpmaya başlıyo tüm eklemlerim uyuşuyo hareket edemez hale geliyorum ve beynimde bir uyuşma oluşuyo buz gibi kaskatı kesiliyorum soğuk terler döküyorum adeta ama ellerimin içi alev alev yanıyo gözlerimde öyle şimdilik bu durum kısa sürüyo yani en azından bi süre sonra kontrol altına alabiliyorum ama çok zorlanıyorum ve söylemeliyim ki çok ciddi bir unutkanlığım var yaklaşık son 2 - 3 yıldır böyle ama son 1 yılda iyice arttı artık anlık şeyleri bile unutuyorum heleki sinirli isem hiçbirşey hatırlamıyorum beynim adeta siliniyo ve geçmişe dair çoğu şeyi unuttuğumu söylüyolar ve ben aksini idda ediyorum böle bişey olmadı katiyen gibi herhangi bir olay veya söz ama çok yakınlarım tam tersini söylüyo hayır bu oldu gibi ve ben artık gerçekten kabullendim ama rahatsızlıkmıdır bu nörolojiye gitmelimiyim yoksa yeniden ilaçmı kullanmaya bşlamalıyım ayrıca sinirliyken saldırganlaşıp etrafımdaki herşeyi kırıp döküyorum bunu nasıl çözebilirim kontrol edemiyorum kendimi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
ProfDr HAMDULLAH AYDIN

13 11:40:40

hanımefendi,durumunuzu etkileyen diger olayları bilemiyorum umarım,daha once gittiginiz doktorlarla bunları konusmussunuzdur noroloji bolumutarafından yapılacak bir islem oldugunu dusunmuyorum yine de bu konuyu doktorunuzla konusmalısınız onerilen ilacları kullanmanızı oneririmsaygılar,

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com