Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruas

Soru:"A.S."

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"A.S."

merhabalar hocam ben 24 yaşındayım ve 9 senelik ankilozan spondilit hastalıgım var son 6 senedir salazoyprin kullanıyorum (2*2) ayrıca hergün bir adet ansaid adında ağrı kesici alıyorum buna rağmen her sabah bir tutukluluk hali mevcut kendimle barışık sayılırım ama halen duruş bozukluklarım beni rahatsız ediyor ispartada öğrenciyim ve afyonda ikamet adiyor ailem
sizden ilaç dışında tavsiyeleriniz varsa öğrenmek istiyorum, zira artık ilaç kullanmak istemiyorum şimdiden teşekkürler
ProfDr Vural KAVUNCU

26 23:54:04

Ankilozan Spondilit süreğen bir rahatsızlıktır İltihabi süreç kontrol altına alınamadığı takdirde omurgalarda deformasyon ve iç organ tutulumları görülebilir İltihabın şiddetine bağlı olarak yaşam kaliteniz ciddi derecede azalabilir Sabah tutukluğunuzun devam ediyor olması iltihabın tam baskılanamadığını düşündürüyor Salazopyrin adlı ilaç omurga tutulumlarında fazla etkili değil Eğer muayene ve kan tetkikleriniz sonucunda hastalık şiddetinizi belirli bir sınırın üzerinde bulunursa gelişmiş genetik teknolojilerle elde edilen b,yolojik ajan denilen bazı ilaçlar veriyoruz Bu ilaçlar bağışıklık sistemini baskılayarak etki yapıyor Bu nedenle öncesindeciddi bir araştırma ve sonrasında da ilaç kullanımında takip gerekiyor Uygun hastada kullanıldığında oldukça etkili olduklarını söyleyebilirim İlaç kullanma konusundaki bıkkınlığınızı anlayabiliyorum Ama belirli aralıklarla kas içi aşı ya da serum içinde damardan uygulanan bu ilaçlar ile diğer ilaçlara olan gereksimizin ortadan kalkabilir, yaşam kaliteniz düzelir Bunun için Tıp Fakültesi Hastanelerine başvurmanız gerekmektedirSüleymanDemirel üniv ya da Afyon Kocatepe üniv hastaneleri, Fİzik Tedavi Bölümlerine başvurabilirsiniz Bence ihmal etmeyinProf Dr Vural Kavuncuwwwvuralkavuncucom

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com