Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhepatit b taşıyıcıları hepatit a aşısı olmalımıdır

Soru:"Hepatit B Taşıyıcıları Hepatit A Aşısı Olmalımıdır?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hepatit B Taşıyıcıları Hepatit A Aşısı Olmalımıdır?"

merhaba hocam ağustos ayında evlilik için rapor aldığımda hepatit b taşıyıcısı olduğum söylendiaslında 14 sene önce kan vermek için hastaneye gittiğimde kan veremeyeceğimi söylediler nedeninin kanımda gizli sarılık olduğu söylendi ve bunla ilgili herhangi birşey söylenmedi başka
19 maysı üniv tıp fak gastroenteroloji bölümünde yapılan tahliller ve ultrason sonuçlarında hapatit b dna ma bakılaraktaşıyıcı olduğum söylendiilaç tedavisine gerek olmadığı ama karaciğerime zarar verecek yiyecek ve maddelerden uzak durmam gerektiği söylendi*****,çok zorda olmadığım sürece ağrı kesici kullanmamam gibi
Hocam benimle aynı durumda olan bi hastaya karaciğeri korumak için yapılması gerekenlere şu şekilde cevap vermişsiniz

Taşıyıcların yapması gerekn bazı şeyler

***** kullanmamalılar
Hepatit A aşılarını yaptırmalılar
Dengeli beslenmeliler
Kilodan korunmalılar (karaciğer yağlanması üzerine binmesin diye)
bunun dışında bir kısıtlamaya gerek yok
hocam şimdi ben şu konuda bilgi almak istiyorum sizden doktorlarım bana aşı ile ilgili herhangi bi şey söylemedi
şimdi benim hepatit A aşısı yapmam gerekiyor mu acaba
yardımcı olursanız çok sevinirim hocam saygılar
Murat GÜNERHAN
gunerhanm@hotmailcom
05327106730

DoçDr Yusuf AKCAN

12 21:39:43

evet Hepatit b taşıyıcılarına hepatit A aşısı olması önerilir DoçDr Yusuf AKCAN---Muayene-(0216) 352 8682 –Maltepe-İST

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com