Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorualt ve ast

Soru:"Alt Ve Ast"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Alt Ve Ast"

SayHocam Ben 35 yaşında Erkek bir hastanızım yaklaşık 8 yıldır ALT 80-125 arası AST de 3 yıldır 45-55 arası çıkmaktadır Diğer Rutin tahlillerimde birde LDH biraz yüksek, bunların haricinde hepsi normal 8 ve 3 yıl önce çektirmiş olduğum Tüm Batum Ulturosonda Karaciğerimde 1inci Dereceden yağlanma olduğu teşhisi konuldu Diyet önerildi bir müddet yaptım fakat devam edemedim Uzun yıllar Ekzama rahatsızlığından dolayı Kortizollü Kremler kullandım Acaba bunlardan kaynaklanmış olabilirmi ?*****ü çok nadir almaktayım (Ayda 1 defa ), Hepatit B-C tahlillerimde sürekli Neğatif çıkmakta Hastalık belirtisi olarak hiçbir şikayetim yok, Fakat çok endişeleniyorum acaba kötü bir hastalık çıkarmı diye Hocam sizden arzum en kısa zamanda beni bilgilendirip bir yol göstermeniz şimdiden çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum Rasim

DoçDr Yusuf AKCAN

16 16:29:52

Karaciğer enzim yüksekliği için sık sebeplerin hepsi araştırılmaldırdaha sonra NASH a yönelinir kilo, kanda lipiler ve diyabet incelenemelidir yağlanma için diyet + ilaçlar mevcutturherhangi bir ilaç veya bitkisel birşeyler alıyırsanız bırakıp 3 ay sonra kontrol etmekte gerekebilir doktorunuzla birlikte takip edinizsağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com