Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruhepatit tedavisi hakkında

Soru:"Hepatit Tedavisi Hakkında."

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Hepatit Tedavisi Hakkında."

Hocam Öncelilikle ilğilendiğiniz için teşekkur ederim
Ben hepatit b taşıyıcısıyım
YAşim 38 Cinsiyetim erkek:Erkek
Test sonuçlarım aşağıdakı gibidirDoktoruma sordum bana açıklayıcı bir bilgi vermediSonuçları yorumlarmısınz
AST/GOT: 25 ALT/GPT 22 GGT:356 Bilirbun -Albumın-hemogram-Sedimantasyon-Hormon testleri normal çıktı
CRP SENSİTİF 3,59
DELTA antikoru Neg 26843
VIRAL yük 3 887 kopya/ml 694 UI/ml
Anti hbe REAKTİF yok
Hbe Ag N-0,01 PEIU/ml
Ayrıca usg de Karaciğer parankimi kaba granuler paterde olup konturlarında hafif nodulasyon izlenmektedirPortal ven çevresinde hafif fibrozos izlenmektedirTedavi yapılabilrmiSaygılarımla

DoçDr Yusuf AKCAN

30 09:59:46

karaciğer rezervini en iyi gösteren laboratuvarlar arasında INR ve albumin yer alır bunlarada bakmak lazım albumin normal diyorsunuz Ultrasondaki granularite takipi gerektirir yıllık usg ve afp takibi uygun olur viral yük değerlerinizden emin olun > 10 000 kopya iseler karaciğer biyopisisi ve tedavi gerekebilir viral yükü tekrarlatınsağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com