Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorubarret ve reflü tanısını nasıl teyid ederim

Soru:"Barret Ve Reflü Tanısını Nasıl Teyid Ederim"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Barret Ve Reflü Tanısını Nasıl Teyid Ederim"

merhaba hocam,ben 21yaşında üniversite öğrencisi bir bayanım2005 temmuz ayının ortasında bi gece aniden midede yanma ve ağrı şikayetlerim başladıbirkaç gün devam etti sonra daha sık aralıklarla bu şikayetlerim artarak devam ettiyanma ve ağrıdan başka regürjütasyon ve gece yanma ile uyanma sıklığı arttıdaha sonra hastaneye gittim ve ilaç tedavisi başlandıgastrit dendiama kullandığım ilaçlar fayda etmedi bunun üzerine farklı ilaç tedavisi başlandı ama gene faydasını göremedim bunun üzerine endoskopi önerildi ankara eğitim ve araştırma hastanesinde endoskopi yaptırdım ve berret özefagus,antral gastrit,özefagusta inlet patch tanıları kondudaha sonra ilaç tedavisi gaviscon ve nexuyum içmeye başladım1 sene ilaç kullandım ama ialç içerken hafif hafif belirtiler tekrar etti1 sene sonra tekrar endoskopi yapıldı gene barret özefagus,antral gastrit, özefagusta inlet patch ve bulbusta aftöz ülserasyonlar tanıları kondu sürekli ilaç ve diyet tedavisi ile tedaviye devam edildi bu yaz gene endoskopi yapıldı ibnisina hastanesinde bu seneki endoskopi sonucumda barret tanısı konmadısafra reflüsü gastriti ,alt özefagus yetmezliği,ve minimal hiatal herni taniları kondu3 kür helicobakter tedavisi uygulandıama şikayetlerim hiç geçmedibaştan itibaren kullandığım ilaçların bi faydasını göremedim2005 temmuzdan itibaren şikayetlerim artarak ilerliyordiyet ve ilaç tedavisine rağmen

DoçDr Yusuf AKCAN

0409 17:43:07

özofagus rahatsızlıkları ve reflü için 24 saat ph metre ile gerçekten reflümü anlaşılması lazımsafra gastritinin tedavisi biraz farklı olabilir ona göre ilaçlar almalısınhp tedavisinden sonra hp devam ediyormu gaitada hp antijen testi veya üre nefes testi ile kontrol ettirinizsafra gastriti tedavisi sonrası rahatlama olmazsa non ülser dispepsi gibi yaklaşıp gerekirse psikolojik tedavi eklenebilirsağlıcakla

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com