Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Gebelik & Doğum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
küçültmede, meme, yeni, yöntem

Meme Küçültmede Yeni Yöntem

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Meme Küçültmede Yeni Yöntem

ADü Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç Dr Eray Copcu, memenin bir kadın için en önemli organlardan biri olduğunu söyledi

ADü Tıp Fakültesi'nde haftada en az iki meme ameliyatı yaptıklarını, bunlarda da en çok talebin küçültme ameliyatlarına geldiğini ifade eden Copcu, küçültme operasyonlarında günümüze kadar 200'den fazla tekniğin tanımlandığını ve halk arasında en çok bilinenin, ters T harfi şeklinde iz bırakan yöntem olduğunu belirtti
Copcu, bu yöntemin hem çıkan izlerin kişileri mutsuz etmesi hem de kişileri yeterince çekici göstermemesinden ötürü son dönemlerde çok kullanılmadığını ifade etti

1990'lı yılların başında 'Lejour' adında Belçikalı bir profesör tarafından sadece iki izli olan bir teknik tanımlandığını belirten Copcu, bu teknikte de oluşan izin uzunluğunun, erken dönemde bu izin birbiri üzerine katlanır şekilde olması ve meme projeksiyonları ile ilgili ciddi sıkıntılar ortaya çıktığını anlattı

Copcu, şöyle konuştu:

Böyle olunca, bende meme küçültme ameliyatlarında uygun sonuç elde etmek için bir arayışa girdim 2005 yılında Kanada Montreal üniversitesinden Prof Dr Richard Moufarrege ile tanıştım öncelikle kendisiyle internet ortamında karşılaştık ve kendisinin geliştirdiği tekniği tartışma fırsatı bulduk Daha sonra kendisi beni yanına davet etti

Uzun süre yanında kaldım Bütün ameliyatlarına girdim Moufarrage yeni bir teknik tanımladı Bu tekniğin adı 'Total Pasterior Pedikürlü Meme Küçültme Tekniğidir' Tekniğin çok ciddi avantajları var Bugün çok ciddi problemlerin çözümünü sağlıyor Şu anda dünyada tanımlanmış en iyi teknik Bu tekniği dünyada Kanada dışında uygulayan tek ana bilim dalı, bizim ana bilim dalımız Türkiye'de sadece biz uyguluyoruz

SüT KANALLARI, SİNİRLER VE KAN DAMARLARI KORUNUYOR

Bugüne kadar meme küçültme ameliyatları yapılırken meme dokusunun süt kanallarının etkilenmesinden korktukları için kişilere (Doğurganlığınız bitirin, memeler iyice sarksın Çünkü biz bu ameliyatı yaparsak meme dokunuz etkilenir Çocuğunuza yeterli süt veremezsiniz) dediklerini dile getiren Copcu, şöyle devam etti:

Moufarrege'ın geliştirdiği bu yöntemde, süt kanallarına dokunulmuyor Süt kanalları maksimum derecede korunuyor Bunun anlamı, 18 yaşından sonraki her yaş döneminde, kişi istediğinde bu ameliyatı olabiliyor Bir diğer konu inervansiyon dediğimiz duyarlılığı etkilenmiyor Çünkü, sinirler korunuyor Ama en önemli özelliği ise memenin kanlanması etkilenmiyor Tümüyle memeye giden kan damarları korunarak geliştirilmiş bir yöntem Bu yöntem şu an en güzel, en estetik, projeksiyonu en fazla, süt kanalları etkilenmediği için fonksiyonel sonuçları en iyi olan meme küçültme yöntemi olarak tanımlanır

Copcu, Prof Dr Richard Moufarrege'ın 17-20 Ekim tarihlerinde Eskişehir'de yapılacak olan 29 Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresinin konuklarından biri olduğunu sözlerine ekledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com