Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
değiştirelim, hadi, inançlarımızı

Hadi İnançlarımızı Değiştirelim

Eski 07-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hadi İnançlarımızı Değiştirelim

Önce yazılanları baştan aşağıya bir kez okuyunDaha sonra her çalışmayı derinlemesine uygulayarak bir kez daha çok yavaş bir şekilde okuyunKendinize bunun için zaman ayırınHer bölümün sonunda kendi kendinize telkin yer alıyorBu telkin bilincinizi değiştirmek için,olumlu düşüncelerin zihninizi doldurmadını amaçlıyorBunu her gün bir kaç kez tekrarlayın

Herbirimiz tüm yaşam deneyimlerimizden yüzde yüz sorumluyuzAklımızda oluşan her düşünce geleceğimizi yaratmaktadırHerkes kendinden nefret ve suçluluk duygusu yüzüden acı çekerHerkes için en büyük mutsuzluk 'yeterince iyi değilim' diye düşünmektirBu sadece bir düşüncedir ve düşünceler değiştirilebilir
Kendimizi gerçekten sevdiğimiz zaman,hayatımız her yönüyle düzene girerGeçmişimizden kurtulmalı ve herkesi bağışlamalıyızKendimizi sevmeye istekli olmalıyız

Olumlu değişimlerin anahtarı,şimdi ve burada kendimizi onaylamak ve kabul etmektir
Bedenimizde 'hastalık'denen şeyin yaratıcısı biziz

İnandıklarımız

' Bilgeliğin ve bilginin kapıları daima açıktır'

Yaşam gerçekten çok basitNe ekersek,onu biçiyoruzKendi hakkımızda düşündüklermiz,kendi gerçeklerimiz oluyorİçinde bulunduğumuz olayları yaratıyor sonrada bunlardan duyduğumuz sıkıntı,üzüntü ve düşkırıklığı için bir başkasını suçluyoruz ; böyle yapmakla gücümüzü de başkasına kaptırmış oluyoruz

Bu cümlelerden hangisi size tanıdık geliyor?

-İnsanlar hep beni kullanıyor,zarar veriyor (Ne sık kullanırız öyle değil mi?)

-İnsanlar hep yardımcı olmaya çalışıyor (Aklınızdan hiç böyle bir düşünce geçti mi? Bunu tekrarlayın hep)

Evren seçtiğimiz her düşünce ve inançta bizi tümüyle desteklerBunu başka şekilde açıklarsak bilinçaltımız inanmayı seçtiğimiz her şeyi kabul eder
Evrensel güç bizi asla yargılamaz ve eleştirmezVe inançlarımızı ayna gibi yaşamımıza yansıtırEğer ' Hayat yalnızlıktır ve kimsenin beni seveceğine inanmıyorum'u seçerseniz hayatınızda hep onu bulursunuzAma onun yerine 'Sevgi her yerdeBen seven ve sevilen bir kişiyim' gibi olumlu bir düşünceyi benimser ve bunu kendinize sürekli tekrarlarsanız,bu da sizin yeni gerçeğiniz olacaktırYani hayatınıza sevecen insanlar girecek ve yaşamınızda zaten varolan insanlar size karşı sevecen olmaya başlıyacak

Çoğumuzun kim olduğumuz konusunda saçma düşünceleri ve hayatın nasıl yaşanması gerektiği konusunda çok çok katı kuralları var'Erkekler ağlamaz veya kadınlar para işlerinden anlamaz' Yaşamız için ne kadar sınırlı düşünceler bunlar

Eğer mutsuz,korku,suçluluk yada öfke dolu insanların içinde yetişmişseniz,kendiniz ve hayat hakkında ki görüşlerinizde olumsuz düşüncelerle dolu olacaktır

-Hiç bir şeyi doğru yapamıyorum
-Bu benim hatam
-Eğer bir şeye kızarsam ben kötü bir insanım (Bunları ne sıklıkla söyluyorsunuz?)

Bu tür inançlar düşkırıklığı dolu bir hayat yaratır

Yada ;
-HarikasınSeni seviyorum (Ya bunu ne kadar sıklıkla söyluyoruz?)

Güç noktası daima şimdi ki andadır

Hayatımızın bu anına kadar yaşadığımız tüm deneyimler geçmişinize dayanan düşünce ve inançlarınızın ürünüHer deneyim, dün,geçen hafta,geçen ay,geçen yıl,10,20,30,40 yada daha fazla yıllar önce (yaşınıza göre) oluşturduğunuz düşünceler ve kullandığınız sözcüklerle yaratıldıAma bunlar da geçmişte kaldıYaşandı ve bittiŞimdi önemli olan bu andan itibaren neyi düşünmeyi,neye inanmayı ve neyi söylemeyi seçtiğinizŞuanda ne düşündüğünüze dikkat edinOlumlu mu,olumsuz mu? Bu düşünce yarınınızı biçimlendirmesini istiyormusunuz? Dikkat edin ve farkında olun

Geçmişi bırakmak için affetmeye hazır olmalıyız

Nasıl affedeceğimizi bilmeyebiliriz,affetmek istemeyebiliriz ama affetmeye istekliyim demek bile iyileşme sürecini başlatır

'İstediğim gibi biri olmadığım için seni affediyorumSeni affediyor ve özgür bırakıyorum'

Özgür bırakın olumsuzluklarıAffetmek bırakmak,vazgeçmek demekGöz yummak demek değilTümüyle bırakmak demekNasıl affedeceğini bilmek zorunda değilsinEvren nasılların üstesinden gelir , sen sadece istekli olKendimizi olduğumuz gibi onayladığımızda,sevdiğimizde ve kabul ettiğimizde her şey yoluna giriyorKüçük mucizeler oluşmaya başlıyor demektir

OLUMLAMALAR :

Beden için olumlama : 'Bedenimin verdiği mesajları sevgiyle dinliyorum'

Hayatın sonsuzluğunda , bulunduğum noktada her şey mükemmel,bütün ve tamBedenime iyi bir arkadaş olarak bakıyorumBedenimin her hücresi kutsal zekaya sahipBana ne söyledığını dinliyor ve önerilerinin geçerli olduğunu biliyorumDaima güvendeyim ve Tanrısal olarak korunuyor ve yönlendiriliyorumSağlıklı ve özgür olmayı seçiyorumDünyamda herşey iyi güzel ve tam (Bu bir nevi şükürdür ve teşekkürdür)

Zenginlik için olumlama : En iyiye layığım ve en iyiyi kabul ediyorum,şimdi'

Hayatın sonsuzluğunda , bulunduğum noktada her şey mükemmel,bütün ve tamBeni yaratan Güçle birimEvrenin sunduğu bolluk akışına tümüyle açığımTüm gereksinme ve arzularım,ben daha istemeden karşılanıyorKozmik bilinç tarafından yol gösteriliyor ve korunuyorumVe kendime yararlı seçimler yapıyorumBaşkalarının başarılarından sevinç duyuyorum,hepimiz için herşeyin bol miktarda olduğunu biliyorumBolluğun bilinçli farkındalığını sürekli geliştiriyorumHer türlü zenginliği kendime çekiyorumHeryerde karşıma altın fırsatlar cıkıyorRüyalarımın bile ötesinde bir şansım varVe sürekli artan gelirle bana yansıyorİyiliğim herkesten ve heryerden geliyorDünyamda herşey iyi güzel ve tam

Başarı için olumlama : Her deneyimim benim için başarı olmasını seciyorum

Hayatın sonsuzluğunda , bulunduğum noktada her şey mükemmel,bütün ve tamBeni yaratan Güç ile bir ve aynıyımİçimde başarı için gereken tüm nitelıkler varŞimdi başarı formülünün içimden akıp çıkmasına ve yaşamımda ifade bulmasına izin veriyorumNeye yönelirsem yöneleyim başarılı olacaktırHer deneyimde öğreniyorumDokunduğum herşey başarıya dönüşüyorYeni bir başarı bilinci geliştirdimBaşarıdan başarıya,zaferden zafere doğru koşuyorumYolum,daha büyük başarılara doğru giden basamaklardan oluşuyorDünyamda herşey iyi güzel ve tam

İş için olumlama : Yaptığım herşeyden her işten derin doyum alıyorum ve işimi seviyorumTüm yetenek ve birikimlerimin kullanıldığı,bana doyum veren bir şekilde yaratıcılığımı ifade ettiğim harika yeni bir pozisyona açığım ve hazırımBirlikte çalışmayı sevdiğim insanlarla calısıyor,onlardan sevgi ve saygı görüyorumGüzel bir semtte çalısıyor ve bol para kazanıyorumPatronum eliaçık ve birlikte çalışması kolay bir insanİşim zevk ve sevinç veriyor

Sabahları Ayna Karşısında Yüz Yıkadıktan Sonra 3 Kez Göz Bebeklerinizin İçine Bakarak Ve Gün İçerisinde Aklınıza Gelen Her An İçinizden Ve Uyumadan Önce Bu Onaylamayı Uygulayabilirseniz Değişimleri Kendiniz Yaşayacaksınız:
Kendimi Bağışlıyorum, Olduğum Gibi Kabul Ediyor, Onaylıyor, Seviyor Ve Tüm Sevgimle Özgür Bırakıyorum…

Gün İçinde Aklınıza Gelen Her An İç Sesinizi Durdurarak Defalarca Ve Sabırla Uygulamaya Gayret Ediniz:
Geçmişi Bağışlıyor, Olduğu Gibi Kabul Ediyor, Onaylıyor , Seviyor Ve Tüm Sevgimle Ve Özgür Bırakıyorum…

Kızdığınız, Sizi Üzen, Olumsuz Etkileyen Olaylar, Kişiler İçin Gün İçinde Aklınıza Gelen Her An İç Sesinizi Durdurarak Defalarca Ve Sabırla Uygulamaya Gayret Ediniz :
Allahım Senin Sevgin Ve Yardımınla, …………(İsim Soyad/Veya Olay) Tüm Sevgimle Bağışlıyor, Olduğu Gibi Kabul Edıyor, Onaylıyor , Seviyor Ve Özgür Bırakıyorum…

Gün İçinde Aklınıza Gelen Her An İç Sesinizi Durdurarak Defalarca Ve Sabırla Uygulamaya Gayret Ediniz:

• Kendimi Tamamen Evrensel Kaynağa Teslim Ediyorum Güvende Ve Emin Ellerdeyim Evren İhtiyacım Olan Herşeyi Bana Zamanı Gelince Sunuyor

• Herşey Yolunda İçimde Ve Dışımda Uyum Var Önüme Gelen Olumlu Olumsuz Her Kişi, Her Olayın Mutlaka Bir Nedeni Var, Onlar Bana Evrensel Kaynak Tarafından Verilmiş En Büyük Hediyeler

• Tanrım Herşey Senin Elinde, Huzurunda Sevginde Herşey İyi Ve Güzel Şükürler Olsun

Alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com