Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çekersin, hesabından, yatırdıysan

Ne Yatırdıysan Onu Çekersin Hesabından

Eski 07-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ne Yatırdıysan Onu Çekersin Hesabından

92 yasında, ufak tefek, kendinden emin ve gururlu, her sabah sekizde giyinip kuşanan ve her ne kadar kör bile olsa saçlarını kıvırıp makyajını mükemmelce yapan yaslı hanım bugün bir huzur evine tasındı 70 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah'ın rahmetine kavuşmuştu Huzur evinin kapısında sabırla beklenen bir kaç saatin ardından,odasının hazır olduğu söylendiğinde tatlı tatlı gülümsediYürütecini asansöre yönlendirdiği sırada kendisine odasını anlatmaya başladım, penceresinde asılı perdelerden de söz ettim Ben anlatırken ,az önce kendisine köpek yavrusu verilmiş 8 yaşındaki küçük bir kızın heyecanıyla o perdeleri pek severim, dedi Henüz odayı görmediniz, biraz bekleyin demiştim ki; Bunun onunla bir ilgisi yok, dedi Mutluluk zamandan önce karar verdiğiniz bir şeydir Benim odadan hoşlanıp hoşlanmamam mobilyaların nasıl düzenlenmiş olduğuyla değil, benim onları zihnimde nasıl düzenlediğimle ilgilidir Ben onları sevmeye karar vermiştim zaten Bu benim her sabah uyandığımda verdiğim bir karardır Bir seçme hakkım var: Ya bütün günümü artık çalışmayan vücut parçalarımın bana verdiği sıkıntıyı düşünerek geçiririm ya da yataktan çıkıp hala çalışanlar için şükrederim Gözlerim açık olduğu sürece her yeni gün bir hediyedir Yeni güne ve hayatımin sadece bu döneminde, biriktirdiğim mutlu anılara konsantre olacağımYaşlılık banka hesabı gibidir Ne yatırdıysan onu çekersin hesabından Bu nedenle benim tavsiyem, hatıraların banka hesabına dolu dolu mutluluk yatırman olacaktır Anı bankamı doldurmaktaki katkın için sana teşekkür ederim Hala oradan mutluluk çekiyorum

Mutlu olmak için su beş basit kuralı hatırla:
1 Kalbini nefretten arındır
2 Zihnini endişelerden arındır
3 Basit yasa
4 Çok ver
5 Daha az bekle

Bilmem farkında mısın, eğer yarin ölecek olsak çalıştığımız şirket daha birkaç gün bile olmadan yerimizi dolduruverir Oysaki ardımızda bıraktığımız ailemiz bizim kaybımızı ömürlerinin sonuna dek hissedecektir Gel gelelim ki, ailemizden daha çok isimize veririz kendimizi, pek de akıllıca bir yatırım değil, ne dersiniz ??

BİZDE BİRGÜN GELECEK YAŞLANACAĞIZ !! YAŞLILARA SAYGI HÜRMET ET Kİ, YAŞLANINCA SAYGI BULASIN !!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com