Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, olumlamalar, oluşturmak, özsaygıyı

Özsaygıyı Oluşturmak İçin Olumlamalar

Eski 07-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Özsaygıyı Oluşturmak İçin Olumlamalar

Gerçekten ben çok özelim Kendimi seviyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum

Kendimi geliştirmek için her gün çalışmama ve her gün daha iyiye gitmeme rağmen bugünkü beni seviyorum Ve yarın, daha iyi olduğum zaman da kendimi seveceğim

Bütün dünyada, gerçekten benim gibi kimsenin olmadığı doğrudur Daha önce asla başka bir ben yoktu ve tekrar başka bir ben olmayacak

Ben tepeden tırnağa eşsizim Bazı hallerde, başkaları gibi görünebilir veya konuşabilirim, ama ben onlar değilim BEN, BEN'im

Birisi olmak istediğim ve şimdi olduğumu biliyorum Dünyadaki herhangi birisi olmaktansa kendim olmayı her zaman tercih ederim

Hissetme tarzımı seviyorum Düşünme tarzımı seviyorum ve işleri yapma tarzımı seviyorum Kendimi ve kimliğimi beğeniyorum

Benim birçok güzel niteliğim var Yeteneklerim, hünerlerim ve kabiliyetlerim var Henüz bilmediğim yeteneklerim bile var Ve sürekli kendi içimde yetenekler keşfediyorum

Ben olumluyum Ben kendimden eminim İyi şeyler yansıtırım Eğer yakından bakarsanız, Etrafımda bir PARLAKLIK bile görebilirsiniz

Yaşam doluyumYaşamayı seviyorum ve hayatta olduğuma memnunum Çok özel bir zamanda yaşayan, çok özel bir kişiyim

Akıllıyım Zihnim; çabuk, uyanık, zeki ve eğlencelidir İyi şeyler düşünürüm Ve zihnim benim için her şeyi yoluna koyar

Çok fazla enerji, şevk ve canlılığa sahibim İlgi çekici biriyim BEN kendim olmaktan gerçekten mutluyum ve hoşnutum

Başka insanlarla birlikte olmaktan hoşlanırım ve başka insanlar benimle olmaktan hoşlanırlar İnsanlar, söyleyeceklerimi işitmekten, ve düşündüklerimi bilmekten hoşlanırlar

Çok gülümserim İçimde mutluyum ve dışarda mutluyum

Pek çok şeyle ilgilenirim Sahip olduğum tüm nimetlerin, öğrendiğim şeylerin, bugün, yarın ve ebediyen, BEN olduğujm sürece-öğreneceğim her şeyin değerini biliyorum

Sıcak, samimi, dürüst ve içtenim Ben bunların hepsiyim ve daha fazlasıyım Ve bütün bunların hepsi BEN'imKendimi seviyorum ve BEN, BEN olduğum için memnunum

Sgad Helmstetter

İçe Dönük Konuşmanın Gücü Kitabından

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com