Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
karşı, optimist

Optimist Ol Kendine Karşı!!

Eski 07-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Optimist Ol Kendine Karşı!!

Zafiyetimi güce ,acıyı sevince,yenilgiyi galibiyete dönüştürmek için Anlayıp,bağışlayıp teşekkür ediyorumBağışlıyor ve bırakıyorumAnlıyor ve biliyorum

Kendi hayatımın yaratıcısıyım Mazeret aramadan, ERTELEMEDEN ve küsmeden devam ediyorum yoluma

KİMSE BENİ KIRAMAZ,ÜZEMEZ ve KÖTÜLÜK YAPAMAZ eğer ben izin vermezsem!!!

Şimdi GÜCÜMÜ kabul ediyor ve ele alıyorum Aynadan gözlerimin içine baktığımda göz bebeklerimde bana bakan MÜKEMMEL varlığın ışığını görüyorum

En birinci sorumluğum kendim olmaktır En büyük görevim, kendimi sağlıklı başarılı yapmaktırHer davranışımın,her düşüncemin sonuçlarından sorumluyum,başkalarınınkinin değil

Öncelikle şükrederim hiçten var olduğum için

Aptallıklarım için şükrederim Onlar beni AKILLI yapıyorlar Yeteneklerim için şükrederim, onlar kendime saygı duymamı sağlıyorlar

Sağlıklı olmak benim doğal halim dir Ben mutlu oldukça bedenim enerjiyle dolar Sağlıklı ve güçlü olmayı seçiyorum Bedenimin her organını seviyorum ve onlara teşekkür ediyorum

Haklarıma sahip çıkıyorum Kişiliğime sahip çıkıyorum Yaşam sorumluluğuma sahip çıkıyorumKendimi sevdirmem için kendi haklarımı göz ardı etmem gerekmezTam tersine haklarımı savunmam gerekirSaygı görmem için başkalarına hoş görünmem gerekmezTam tersine yapmam gerektiğine inandığım şeyleri yaparım

ÇÜNKİ BENİM EN BÜYÜK GÖREVİM, KENDİ HAKLARIMA SAHİP ÇIKMAK ve BAŞKALARININ HAKLARINA SAYGI DUYMAKTIR

Sevmek benim dinimdirSevmek kendim olmamın en geniş ifadesidirÇünki ben SEVGİYİMHayatın sonsuz zekasına güveniyorumBen sevginin ta kendisiyim ve kendimi tam olarak ifade ettiğimde bilirim ki seviyorumHayatın yeni mesajlarına kendimi açarak gerektiğinde değişime esneklik gösteririmBilge tarafım her zaman bana yeni seçenekler sunmak için hazır beklerOlaylara direnip,onlara doğrudan karşı çıkmak yerine olayları kendi LEHİME kullanırımKişilikli olmak,omurgalı olmak insanın FARKINDALIĞI ile başlarFarkında olabilmek için affetmek,teşekkür etmek kendisine ve çevresine saygılı olmak,esnek olmak,haklarına sahip çıkmak olmazsa olmazlardır!

Yukarıdaki olumlamalar yaşamınızdaki anlamsız telaştan,sonu gelmez öfkeden arınmanıza vesile olabilir

Öfke; Yetersizliğin,güçsüzlüğün,çözüm yolu bulamamanın,SUÇLULUK duygusunun ve aşağılık kompleksinin insanı rehin almasıdır Öfkesiz yaşam dileğimle!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com