Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
estetik, gerekirse, kadına, koruma, mağduru, şiddet

Şiddet Mağduru Kadına Gerekirse Estetik Koruma

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şiddet Mağduru Kadına Gerekirse Estetik Koruma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kadının Şiddetten Korunmasına Yönelik Kanun Taslağı çalışmasında sona geldi Bakan Fatma Şahin'in başında olduğu ekip hazırladıkları taslakta çok sayıda sivil toplum örgütünden gelen önerileri de dikkate aldı
Peki önümüzdeki günlerde TBMM gündemine gelecek yasa taslağında neler yer alıyor

- Elektronik kelepçe, telefonla yardım hattı gibi teknolojik yardımların yanında kadına yeni bir hayat da sunulacak

- Ağır tehdit altındaki kadınlara yeni bir kimlik düzenlemesi yapılacak

- Görünümleri estetik cerrahi yoluyla değiştirilecek

- Nüfus, ikametgah ve SGK gibi bilgilere bakanlıklar karartma uygulayacak

- İşi olmayan şiddet mağduru kadınlara maddi yardım sağlanacak ve meslek sahibi olmaları için yardım edilecek

- Kamuda işi olanların başka ile tayinleri çıkartılacak

- Kadın ibaresi 18 yaş altı kız çocuklarını da kapsamalı

Haber Kaynağı: Haber Türk

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com