Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duvak, erol, esra, kara

Esra Erol - Kara Duvak...

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Esra Erol - Kara Duvak...

Esra Erol - Kara Duvak

15 genç kadın, hatta aralarında bazıları çocuk yaşta kadın olan gencecik kızların hikayeleri var bu kitapta,

Ailelerinin güzel fidanları, en büyüğü 18 yaşında evlenmiş gencecik kızların iç burkan kadın olma hikayeleri

Bu kitaptaki kadınlar ve onların yaşadıkları ve o küçük gelinlere yaşatılanlar, hayal değil, kurgu değil, maalesef gerçek

Kimi "aşk" uğruna ailesini ezip geçmiş ve kocaya kaçmış genç kızlar

Kimi ailesi tarafından "yaşı geldi, namusunu biz taşımayalım" diye evlendirilen kızlar

Kimi de tecavüz eden adama "namus" diye hediye edilen körpeler

Esra Erol ilk kitabı "Kara Duvak"ta o küçük kadınlarla konuşup hayatlarını anlatıyor bizlere
Türkiye'nin her bölgesinden birbirinden farklı gerçek yaşam öyküleriyle giriyorlar hayatlarımıza o kadınlar

Esra Erol ile hayatlarının kuytularını paylaşıp gözyaşlarının ardından gün ışığına karışıyorlar görmeniz
için genç bir kızın ruhunu

Ve Esra Erol diyor ki:

"Bu kitabı okumak için eline almışsan ve okuyorsan sana sesleniyorum Hayatının kilit noktası olan gün belki de bugün

Şu anda kitabı elinde tutup benim satırlarımı okuduğun gün Bu kitabı okuduktan sonra yaşamını değiştirebilirsin

Sen genç kardeşim; aile baskısı, toplum baskısı, mahalle baskısını bir kenara bırakıp kendin için doğru kararlar Verme zamanı bugün Çünkü yarın bu acıları yaşadığında yanında belki de hiç kimse olmayabilir O yüzden evlilik kararını vermeden önce iyi düşün!

Sen aile büyüğüm; senin kızın da olabilirdi bu acıları çeken Onu genç yaşta evlendirmek istediğine emin misin
Çaresiz, yarınsız ve ümitsiz kalmayın,

Kaderine mahkum olan tüm küçük gelinler Yanınızda değilim ama ellerinizden tutuyorum"

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com