Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Tıp / Biyoloji / Farmakoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
durumlar, gerektiren, ishalde, tedavi, tıbbi

İshalde Tıbbi Tedavi Gerektiren Durumlar

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İshalin tedavisi hastanın kaybetmiş olduğu suyun yerini alacak miktarda ona su almasıdır, tercihan suda gerekli tuz ve bazı besinleri de sağlamış olmak için suya elektrolitler bulunmalıdır Çoğu kişi için bundan başka bir tedavi gerekli değildir Ancak, aşağıdaki tip ishallerde genelde tıbbi gözetim önerilir
  • Bebeklerde ishal;Küçük çocuklarda orta derece veya şiddetli ishal
    Kanla karışık ishal
    İki haftadan uzun süreli ishal
  • Kramp yapmayan karın ağrısı, kilo kaybı gibi genel hastalıkla ilintili ishal;Az gelişmiş ülkelerde seyahat edenlerde ishal, çünkü parazit gibi alışık olmadıkları enfeksiyonları olma olasılıkları daha yüksektir
  • Yiyecek hazırlayanlar, çünkü başkalarına bulaştırma olasılığı daha yüksektir
  • Hastane, çocuk bakım, geriyatrik veya rehabilitasyon merkezlerinde ishal

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com