Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anne, babaların, hatalar, yaptığı

Anne Ve Babaların Yaptığı Hatalar

Eski 07-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

çocukları dinlemek - annelerin çocuklarına göstermesi gereken davranışlar - çocuklara karşı anne babaların görevleri

ANNE BABALARIN EN SIK YAPTIĞI HATALAR “ÇOCUKLARIN DİLİNDEN”

ANNE BABALARIN EN SIK YAPTIĞI HATALAR “ÇOCUKLARIN DİLİNDEN”

Çocukların birçoğu uzun uzun anne babalarından bahsetmek isteyebilirler Bu durum aslında çocukların anne babalarıyla ilgili düşüncelerini anlamak için birçok ipucunu da beraberinde vermektedir İşte size çocukların anne babalarından bahsederken en çok dile getirdikleri bazı ifadeler Özellikle anne babalar bu ifadeleri okuyarak çocuklarının kendileriyle ilgili neler düşünebileceğini anlayabilirler

1 Annem babam sürekli aynı cümleleri tekrarlıyor: (ders çalış, kendine güven, düzenli ol, erken yat vb)

2 Sürekli hatalarıma odaklanıyorlar, sürekli eksiklerimi görüyorlar

3 Benim vermem kararları kendileri veriyorlar

4 Beni “kendi merak ettikleri konularda” dinliyorlar ve merak ettikleri için dinliyorlar, ilgilerini çekmeyen şeyler anlattığımda geçiştiriyorlar

5 Özel yaşantımın tamamından haberdar olmak istiyorlar, her şeyi bilme hakları olduğunu düşünüyorlar, benim eşyalarımı gizlice inceliyorlar

6 Bilgi almak istediklerinde arkadaşça yaklaşmaya çalışarak beni konuşturmak istiyorlar

7 Bir hatamı gördüklerinde tüm kişiliğimi eleştiriyorlar sadece hatamı değil (odanı toplamıyorsun sen düzensiz ve sorumsuzsun)

8 Kendileri sürekli televizyon izliyorlar ama bana izin vermiyorlar, hiç kitap okumadıkları zamanlarda bile benim sürekli kitap okumamı istiyorlar

9 Beni kendilerinden ayrı bir kişi olarak değil onların bir parçasıymışım gibi görüyorlar Onlardan ayrı ve farklı bir kişi olduğumu kabul edemiyorlar

10 Bana sürekli çocukmuşum gibi davranıyorlar pek fazla ciddiye almıyorlar

11 Olumlu yönlerimi söylemek istemiyorlar, şımarma diye söylemiyoruz diyorlar

12 Evdeki kararlar alınırken değil alındıktan sonra fikrimi soruyorlar

13 Sürekli beni başkaları ile kıyaslıyorlar

14 Sanki annem ve babam bir taraf ben ayrı bir taraf gibi davranıyorlar

15 Özellikle misafirlerin yanında benim olumsuz özelliklerimden bahsediyorlar

16 En başarılı ve en zeki çocuk olmak zorundaymışım gibi davranıyorlar

17 Kendi gençlik yıllarındaki durumlara göre beni değerlendirmeye çalışıyorlar

18 Benim yapabileceklerime değil kendi isteklerine önem veriyorlar, benim bir konuyu anlayıp anlamamam önemli değil çünkü anlamak zorundaymışım gibi davranıyorlar

19 Kendileri hiç özür dilemedikleri halde benim sürekli özür dilememi istiyorlar

20 Çok az sevgi gösteriyorlar

21 Beni dinlerken başka taraflara bakıyorlar Bir taraftan farklı işlerle uğraşırken benim günümün nasıl geçtiğini anlatmamı istiyorlar

22 Annem ve babam kendi aralarında işbölümü yapmadığı halde benden işbölümü yapmamı istiyorlar

23 Yemekler ve tatil günleri dışında hepimizin birlikte olabileceği kısa da olsa beraber olabileceğimiz zamanlar planlamıyorlar Planlarımıza sürekli farklı aileleri de almaya çalışıyorlar

24 Annem ve babam birbirlerini dinleyemiyorlar İkisi de kendisi konuşmak ve karşı tarafın dinlemesini istiyorlar

25 Annem ve babam benim olmak istediğim bir kişi gibi değil onların olmamı istediği kişi gibi davranmamı istiyorlar

26 Dersim olduğu zamanlarda kendileri gezmeye gittikleri için aklım onlarda kalıyor

27 Dersim olduğunda eve misafir kabul ettiklerinde dikkatimin zor toparlanmasına neden oluyorlar

28 Kendi aralarında sorun varsa benimle de sinirli konuşuyorlar, aralarındaki sorunu kendi aralarında yaşayamıyorlar Sorunun olduğu günlerde benim de tüm vaktim onların sorunlarından etkilenmekle geçiyor

29 Çok çabuk sinirleniyorlar

30 Onların öfkeli olduğunu evdeki ortamdan anlıyorum Annem ve babam çok hoşgörülü davranmaya çalıştıklarında bile eğer sinirlilerse bana bakışlarından, yüzlerinin şeklinden ben onları kızgın ve sinirli olduğunu anlıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com